Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Blumsztajn obraża "Gazetę Polską". Obelżywe słowa dziennikarza "Gazety Wyborczej"

"Gazeta Polska" jest zwykłą szmatą - oto słowa prezesa Towarzystwa Dziennikarskiego, związanego przez długie lata z "Wyborczą" Seweryna Blumsztajna. Ta skandaliczna i obelżywa wypowiedź padła podczas czwartkowej debaty poświęconej roli dziennikarzy w roku 1968 oraz obecnie

, która stanowiła część obchodów 50. rocznicy Marca'68.

Słowa Blumsztajna odnotował dziennikarz i publicysta Marcin Makowski. Jego zdaniem to "sprowadzanie debaty publicznej na dno".

Jest to fragment debaty „Prawda i rola dziennikarza w 1968 roku i teraz”, w której obok Blumsztajna brał udział właśnie Makowski, a także Janina Janowska i Jakub Majmurek.

Równo rok temu Towarzystwo Dziennikarskie, na którego czele stoi Seweryn Blumsztajn", przepraszało Niemców za... okładkę „Gazety Polskiej” krytykującą Donalda Tuska i Angelę Merkel. A także za negatywny odbiór w Polsce bezczelnego listu Niemca z Axel Springer, który sugerował wydawanym przez ten koncern w Polsce pismom, aby chwaliły Tuska.

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

za: http://niezalezna.pl
                                                                           ***

Czym skorupka za młodu...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.