Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

/.../ manipulacja „katolickiego” tygodnika! Wicepremier Gliński dosadnie odpowiada "Tygodnikowi Powszechnemu"

Nareszcie ktoś powiedział im to prosto w twarz! Wicepremier Piotr Gliński nie wytrzymał, gdy przeczytał cwaną manipulację w „Tygodniku Powszechnym”. Kondycję czasopisma nazwał „dnem”.

Nie ma się co dziwić! Redaktorzy TP przypisują wicepremierowi słowa, których nigdy nie powiedział i to w kontekście wrażliwych kwestii związanych z polsko-żydowską historią.
/.../
W PRL czytało się @tygodnik Powszechny z felietonami Kisiela. Dziś TP znalazł się na dnie. Przypisywanie mi przekazu jakoby getto miałoby być „symbolem miłości między narodami” jest zwykłą kalumnią. Natomiast muzeum getta może być wyrazem takiej miłości chrześcijańskiej.

– napisał dziś Piotr Gliński na twitterze.

O co poszło? „Tygodnik Powszechny” opublikował krótki tekst dotyczący rzekomych problemów obecnej władzy z muzeum POLIN. Kłamstwa i półprawdy, które w gmachu muzeum niemal codziennie wybrzmiewają, nie przeszkadzają oczywiście redaktorom z TP. Przeszkadza im za to pomysł Piotra Glińskiego, by zbudować Muzeum Getta Warszawskiego. Wicepremier chciałby, by placówce przyświecała idea „800 lat miłości między naszymi dwoma narodami”. Jak zmanipulowano słowa polityka?

Być może jakimś pomysłem na kłopoty, jakie stwarza rządzącym Muzeum POLIN, może być nowo tworzona placówka – Muzeum Getta Warszawskiego, o której wicepremier Piotr Gliński powiedział, że ma być „muzeum 800 lat miłości między dwoma narodami”. Getto jako symbol miłości między narodami to dopiero koncepcja warta grantu.– czytamy na łamach Tygodnika Powszechnego.
/.../
Jak szatańsko złą wolę musi mieć wydawca TP, by w taki sposób przekłamywać słowa wicepremiera Glińskiego? Czy wicepremier pisze o piekle getta w czasie okupacji? Czy wiąże okropności hitlerowskich siepaczy z nowym muzeum? Nie, ale to nie interesuje autora tekstu. Ważne jest szczucie na Piotra Glińskiego - człowieka, który na każdym kroku podkreśla wagę historycznego współistnienia obu narodów! Widać, że pseudokatolicki tygodnik nie cofnie się przed żadną manipulacją i draństwem, by uderzyć w ludzi obecnego rządu. Po chamsku, na oślep i używając zwykłego kłamstwa. Czy na tym ma polegać „katolicki” duch tygodnika?
/.../

autor: Anatomia manipulacji

za: https://wpolityce.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.