Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Michnik w ukraińskiej gazecie brutalnie atakuje Macierewicza. I mówi o Majdanie w Polsce!

Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik postanowił udzielić wywiadu ukraińskiej gazecie "Wysoki Zamek" i nie omieszkał wykorzystać tej okazji do uderzenia w polski rząd oraz Antoniego Macierewicza. Michnik, perorując o "idiotach" na usługach Kremla, rzucił nazwisko byłego szefa MON. Określił go też "ministrem wojny" i "naczelnym kapelanem religii smoleńskiej".

Michnik wywiad dla lwowskiego "Wysokiego Zamku" wykorzystał jako dobrą okazję do ataku na polskie władze. We fragmencie rozmowy z dziennikarzem Igorem Gulikiem Michnik opowiadał o sytuacji Polski na arenie międzynarodowej, a jego narracja w niczym nie różniła się od sloganów totalnej opozycji. Padły jednak słowa o "idiotach" oraz "agentach Putina".

Zapytany przez dziennikarza, czy można być i tym, i tym jednocześnie, naczelny "Wyborczej" odparł:

- Putin szybko zatrudnia idiotów poprzez FSB. Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że jednym z nich jest Antoni Macierewicz - "minister wojny", naczelny kapelan "religii smoleńskiej", której wyznawcy twierdzą, że Putin wspólnie z Tuskiem zamordowali Lecha Kaczyńskiego. To absolutny idiotyzm. Putin bez tego zrobił wiele złego - Czeczenia, Gruzja, Krym, Donbas. Po co dodawać kolejne zbrodnie, których nie popełnił?

Po tym popisie wytartej już, kłamliwej narracji o byłym szefie resortu obrony, Michnik zaczął perorować o konieczności "pozbawienia władzy" obecnego rządu. Zapytany o sposoby, jak miałoby do tego dojść, powiedział:

- Przez demokratyczne wybory, ale obecnie w Polsce wszystko jest możliwe, nawet Majdan.

"Polski majdan" już nie raz przewijał się w forsowanej przez totalną opozycję strategii "ulicy". W sieci pojawiały się instrukcje "zrobienia" Majdanu w Warszawie przy okazji protestów przeciwko reformie sądownictwa. Byli już nawet chętni do jego wprowadzenia, jak pewien 33-latek z Żar, który deklarował zabranie kilku "koktajli Mołotowa" na "Majdan w Warszawie".

CZYTAJ WIĘCEJ: Chciał zrobić w Warszawie Majdan z koktajlami Mołotowa. Szybka akcja policji!

Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy wywiad Michnika dla "Wysokiego Zamku" i nie pierwszy, w którym mówi o "polskim Majdanie". W 2016 r. na łamach gazety rozmowę z naczelnym "Wyborczej" reklamowano w taki sposób:

 „Legendarny redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” – o putinizacji polskich władz, bunt przeciwko elitom w Ameryce i wzroście wpływów sił radykalnych na świecie"

W samym wywiadzie Michnik mówił:

PiS ma stabilne wsparcie na poziomie 30 proc., ale to wsparcie nie rośnie. Natomiast rośnie liczba przeciwników. Nie wiadomo jak daleko oni pójdą. Ale skoro władza praktykuje brutalną i absurdalną politykę, to może skończyć się Majdanem. Nie wykluczałbym to. (…) Na Ukrainie nikt nie przewidywał Majdanu. Ale gdyby w Polsce miał miejsce Majdan, to myślę, że władze użyją siły, będą strzelać.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Będzie Majdan, PiS będzie strzelał”. Takie bzdury w wywiadzie Michnika dla Ukraińców

Warto nadmienić, że o "putinizacji" Michnik w mediach ukraińskich mówił niemal w przeddzień ważnego dla międzynarodowego bezpieczeństwa wydarzenia, jakim był szczyt NATO w Warszawie. Najnowszy wywiad z naczelnym "Wyborczej" w "Wysokim Zamku" jest w dużej mierze powtórzeniem tego sprzed dwóch lat - ukazuje się jednak w klimacie rozmów o rozszerzeniu obecności wojsk NATO na Wschodniej Flance i spornych kwestiach ustawy S. 447 i Pomnika Katyńskiego w Jersey City.
 
Źródło: wz.lviv.ua, niezalezna.pl

za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.