Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Czaputowicz o ustawie 447: Ma negatywny wydźwięk, ale prawo stoi po naszej stronie

– Naszym zdaniem ustawa ta jest nie fair, bo dzieli Polaków. Inna kwestią jest niepokój, który budzi. Ale to nie wynika z tej ustawy, lecz z różnych komentarzy, w których podnoszony jest ten problem. Prawo jest jednak po naszej stronie – powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz w rozmowie z portalem wPolityce.pl

Prezydent Donald Trump tzw. Ustawę 447 podpisał pomimo sprzeciwu m. in. Polonii. Istnieję obawy, że da ona podmiotom żydowskim narzędzia do ubiegania się o mienie ofiar Holokaustu, choć mienie to zgodnie z polskim prawem jest własnością Skarbu Państwa.

Rząd uspokaja, że nowe przepisy nie zagrażają Polsce. – Sama ustawa nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dotyczącego majątków. Chodzi bardziej o monitorowanie, jak te kwestie są rozwiązywane w poszczególnych państwach – wskazał minister spraw zagranicznych pytany o tę kwestię przez portal wPolityce.pl.

Czaputowicz zaznacza, że prawo jest po stronie Polski: – Mamy umowę z 1960 roku, na mocy której ponad 5 tysięcy wniosków o zadośćuczynienie dla obywateli amerykańskich zostało rozwiązanych pozytywnie. Stany Zjednoczone zobowiązały się do tego, że przejmują na siebie wszystkie roszczenia. Ta sprawa jest więc rozwiązana i prawnie zamknięta.

– Gdy USA zwróci się do nas, jak u nas kwestie restytucji są rozwiązywane, to oczywiście udzielimy wyjaśnień. Ustawę traktujemy jako niesprawiedliwą. Jeszcze raz podkreślę, że mówi ona o obywatelach polskich narodowości żydowskiej, a przecież w USA jest wielu Polaków, którzy nie są tej narodowości – wskazał szef polskiej dyplomacji.

447, czyli wielki skok na Polskę: https://dorzeczy.pl/63850/447-czyli-wielki-skok-na-Polske.html

Michalkiewicz: To prawdziwy koniec II Wojny Światowej – Polacy zapłacą Żydom za niemieckie zbrodnie: https://dorzeczy.pl/63902/Michalkiewicz-To-prawdziwy-koniec-II-Wojny-Swiatowej-Polacy-zaplaca-Zydom-za-niemieckie-zbrodnie.html

za:https://dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.