Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prawicowy aktywista trafił do więzienia

Prawicowy aktywista oraz założyciel English Defence League Tommy Robinson został w piątek aresztowany przez brytyjską policję, a następnie skazany na 13 miesięcy więzienia za relacjonowanie procesu gangu muzułmańskich gwałcicieli, jaki odbywał się w sądzie w Leeds.

W piątek przed budynkiem sądu w Leeds pojawił się Tommy Robinson, który jest założycielem prawicowej English Defence League (EDL), organizacji sprzeciwiającej się islamowi, prawu szariatu, jak i ekstremizmowi islamskiemu. Na zlecenie kanadyjskiego portalu The Rebel Media aktywista relacjonował przebieg procesu gangu dziewięciu muzułmańskich gwałcicieli. Osoby dopuściły się procederu – tzw. child grooming – polegającego na uwodzeniu dzieci w internecie, które później były wykorzystywane seksualnie. Warto zauważyć, że nie był to odosobniony przypadek na Wyspach Brytyjskich. W poprzednich latach rozbito podobne grupy działające w Rotherham, Rochdale, Oksfordzie oraz Newcastle, gdzie ofiarami padło ok. 700 kobiet i dziewczynek.

Po ponadgodzinnej transmisji na żywo sprzed sądu w Leeds prawicowy aktywista został zatrzymany przez policję za rzekome naruszenie spokoju. – To jest niedorzeczne, nic nie powiedziałem, nie zrobiłem niczego złego – krzyczał Tommy Robinson, gdy wpychano go do policyjnego radiowozu. Policja West Yorkshire odmówiła komentarza w tej sprawie
/.../
zawartość zablokowana

Autor: Paweł Kryszczak

Pozostało 50% treści.

za: https://gpcodziennie.pl


Copyright © 2017. All Rights Reserved.