Lewica oskarża Sorosa o seksizm

USA George Soros, główny sponsor Partii Demokratycznej, raczej unikający mediów, udzielił wywiadu gazecie „Washington Post”. Miliarder skrytykował w nim demokratyczną senator Kirsten Gillibrand, która potępiła wcześniej partyjnego kolegę za molestowanie kobiety.

Słowa Sorosa o polityk wzburzyły amerykańską lewicę, która oskarżyła go o seksizm.

Opowiadając o pieniądzach, które chce przeznaczyć na tegoroczną kampanię wyborczą do Kongresu Soros powiedział, że jedna kandydatka nie dostanie jego pieniędzy. Chodziło mu o demokratyczną senator Kirsten Gillibrand, która jest często uznawana za potencjalną kandydatkę na prezydenta w 2020 r.

Sorosowi nie spodobało się jej postępowanie w stosunku do demokraty, byłego senatora Ala Frankena. Franken, były komik występujący w cotygodniowym programie rozrywkowym telewizji NBC „Sobotnia noc na żywo” (Saturday Night Live), został oskarżony przez swoją współpracownicę o molestowanie seksualne. I, w przeciwieństwie do większości tego typu spraw, tym razem oskarżająca miała dowód – zdjęcie, na którym widać, że trzyma ręce na jej piersiach, gdy ta usnęła w samolocie /.../

Pozostało 50% treści.

Autor: Wiktor Młynarzza: https://gpcodziennie.pl