Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Walczyli z komentarzami o imigrantach, ale pozwalają pluć na rodzinę. Oto „Gazeta Wyborcza”

Na stronie internetowej krakowskiej „Gazety Wyborczej”, w komentarzach do informacji o kilkutysięcznym Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie, wylał się jad. Uczestnicy tego wydarzenia są tam niemiłosiernie opluwani.

„Potwory”, „dewianci”, „gardzę wami”, „zlot kato-oszołomów” – to tylko fragmenty niektórych komentarzy, jakie czytelnicy „Gazety Wyborczej” zamieścili na jej stronie internetowej pod informacją o Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie.

Fala hejtu wylała się wobec rodzin z dziećmi, ludzi w młodym i podeszłym wieku, a także duchownych – podczas tegorocznego krakowskiego marszu w obronie życia można było spotkać przedstawicieli bardzo wielu grup społecznych, w różnym wieku. Każdy jednak postawił sobie jasną intencję marszu – zademonstrować swoje przywiązanie do wartości życia i rodziny.

Czy coś w tym złego? Absolutnie. Inaczej jednak uznali promotorzy tolerancjonizmu, do jakich zaliczają się czytelnicy i dziennikarze „Gazety Wyborczej”. Ci pierwsi opluli w licznych komentarzach tysiące osób, rodziny maszerujące w pogodnej atmosferze ulicami Krakowa, ci drudzy zaś – milczą w sprawie tego hejtu. Przynajmniej jak dotąd.

A przypomnijmy, że „Gazeta Wyborcza” uważnie moderuje swoje forum. Gdy pod informacjami oraz tekstami dotyczącymi kryzysu migracyjnego w Europie zaczęły pojawiać się negatywne komentarze, redakcja z ulicy Czerskiej zdecydowała o ich zablokowaniu. Czy podobną strategię dziennikarze „Gazety Wyborczej” zastosują wobec rodzin z dziećmi? Czy ich też ochronią przed niechęcią, a nierzadko nienawiścią swoich czytelników?

za:www.pch24.pl


Copyright © 2017. All Rights Reserved.