Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Władze Gdańska zaciekle forsują ideologię gender. Katolicy protestują

Prezydent Gdańska od dłuższego czasu chce narzucić swoją wizję życia i pomysł na wychowanie dzieci (…) Środowiska katolickie w Gdańsku ponad półtora roku gromadzą się i nie zgadzają na wprowadzenie tzw. Modelu na rzecz Równego Traktowania – mówił na antenie Telewizji Trwam Andrzej Jaworski, były poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Dobiegają końca prace nad tzw. Modelem na rzecz Równego Traktowania. Dokument liczący 178 stron zawiera zapisy dotyczące osób ze środowisk LGBT, których inicjatywy będą współfinansowane przez miasto. Najpoważniejszym zagrożeniem jest „afirmacja przestrzeni miejskiej środowisk LGBT” zawarta w dokumencie.

- Model na rzecz Równego Traktowania otwiera przestrzeń publiczną oraz miejską (…) otwiera szkoły, przedszkola i wszystkie miejsca, w których uczestniczą mieszkańcy Gdańska na propagandę środowisk homoseksualnych, które będą miały prawo do darmowej kampanii reklamowej na miejskich bilbordach, w tramwajach, na przystankach komunikacji miejskiej – wskazywała Anna Kołakowska, radna Gdańska.

- Nasze dzieci, wychodząc na ulicę, będą prawdopodobnie widziały (…) zdjęcia całujących się homoseksualistów z napisem, iż jest to małżeństwo. Taką propagandą będą nasączane nasze dzieci. W szkołach będzie seksualizacja, ale pod kątem prawa do wyboru orientacji seksualnej. Chcemy, aby nasze dzieci nie miały problemu ze swoją tożsamością płciową. (…) Ten program zrobi z naszych dzieci nowy twór moralny, intelektualny, osobowościowy  - przekonywała.

Wobec planów wprowadzenia Modelu od ponad półtora roku protestują gdańskie środowiska katolickie, zgromadzone wokół inicjatywy Andrzeja Jaworskiego. Remigiusz Kwieciński brał udział w pracach nad projektem, ale jak sam zaznacza, zorientował się, że uczestniczy w „wyreżyserowanym spektaklu, który dopuszcza bardzo mały margines błędu, aby osiągnąć końcowy cel”.

- Bardzo szybko zrozumiałem, że rozmawiając o europejskiej karcie równości, rozmawiamy o dokumencie ideologicznym, który ma na celu wprowadzenie „lepszego świata” – podkreślił Kwieciński.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.