Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

To już opętanie? Prof. Środa kpi z tradycji religijnych: "Nie wiem, jaki interes ma w tym 'zawierzaniu' Matka Boska"

Magdalena Środa wyśmiewa w „Gazecie Wyborczej” polskie tradycje religijne. Bardzo jej się nie spodobało zawierzenie przez premiera Mateusza Morawieckiego Matce Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Przypomina, że zawierzenia Polski dokonał też minister zdrowia.

(…) ale czym jest zawierzenie jakiegoś tam ministra w porównaniu z zawierzeniem Wielkiego Premiera? — kpi pani filozof.
Dopiero teraz zawierzenie jest solidne i skuteczne— dodaje.

Nie wiem, jaki interes ma w tym „zawierzaniu” Matka Boska, która od wielu już lat nosi tytuł Królowej Polski— pisze Magdalena Środa w „Gazecie Wyborczej”.

Zapewne jest to funkcja dość niestabilna i mało wiarygodna, bo co jakiś czas trzeba ją wzmacniać kolejnymi zawierzeniami, a także święcić, co się da, żeby Polski pod jej panowaniem złe nie wzięło, a hierarchowie mieli z czego żyć— podkreśla.

Dla pani Środy to śmiesznostki, które przypominają jej „nieco pogańską Noc Kupały lub pląsy wokół Światowida”, dla Polaków to ponad tysiąc letnia tradycja.
/.../

Wydarzenia, zachowania i myśli, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć...

za: https://wpolityce.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.