Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Poziom szaleństwa w zenicie. W Paryżu wymalowali przejścia dla pieszych w kolory LGBT

W paryskiej dzielnicy Marais, gdzie mieści się większość barów i nocnych klubów dla homoseksualistów, na licznych skrzyżowanych obmalowano przejścia dla pieszych w kolorach tęczy. Uczyniono to z okazji odbywających się tzw. „15 Dni Dumy” i przed zbliżającą się Gay Pride.

Malowidła  miały mieć charakter tymczasowy. Nie podobały się one licznym mieszkańcom dzielnicy. Wiele  z nich zostało zniszczonych, pojawiły się antyhomoseksualne napisy. Swoje oburzenie wyraziła mer Paryża, socjalistka, Anne Hidalgo. -Walka na rzecz równości i przeciw dyskryminacji trwa nie tylko w czasie „15 Dni Dumy”, ale toczy się przez cały rok – deklarowała szefowa paryskiego Ratusza podczas odbywającej się obecnie w gmachu merostwa, Europejskiej Konferencji LGBT Police Association.

Zapowiedziała, że przejścia dla pieszych w kolorach LGBT w dzielnicy Marais pozostaną tam na stałe! „Podejmuję dzisiaj symboliczną decyzję: oddania na stałe do użytku przejść dla pieszych w kolorach tęczy, które zainstalowaliśmy w Marais – wyjaśniała Hidalgo, dodając, że  „jest to znak opiekuńczego i serdecznego powitania wizytujących tą dzielnicę”. Poinformowała jednocześnie, że złożyła „skargę do prokuratora Paryża dotyczącą obraźliwych, ale usuniętych już, malowideł”.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.