Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Szokująca treść podręcznika dla dzieci! ''Lewacki sabotaż''

"Mamy Kalima, Abrahama, Abdula to Polki. A tatusiowie? Tata Kalima jest z Konga, Abdula z Iraku, a Abrahama z Izraela" - tak rozpoczyna się tekst jednej z czytanek. Wydaje się abstrakcyjne? To fragment z podręcznika dla dzieci w zerówce.

Podany wyżej, szokujący tekst to zaledwie ułamek tego, co znaleźć można w elementarzu "Olek i Ada". Cykl ten to zestaw podręczników dla 6-latków przygotowany przez wydawnictwo MAC.

 Jak podkreślają wydawcy, książka jest "efektem 30-letnich doświadczeń i kontaktów z nauczycielami".

Internauci po opublikowaniu fragmentów w internecie nie kryją oburzenia i wysyłają zapytania do Ministerstwa Edukacji. Na razie jednak nie ma żadnych oficjalnych danych, w ilu placówkach korzysta się z tego podręcznika.

"Lewacki sabotaż", "skandaliczna poprawność polityczna", "absurd z zachodu" - między innymi takie epitety padają w komentarzach internautów.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.