Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Antyklerykalny burmistrz w akcji. Nie chce księdza na stanowisku dyrektora Domu Jana Pawła II

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach pozostaje bez dyrektora. Wszystko za sprawą znanego ze skrajnie lewicowych i radykalnie antyklerykalnych poglądów Mateusza Klinowskiego.

Burmistrz Wadowic sprzeciwia się pełnieniu funkcji przez dotychczasowego dyrektora ks. Jacka Pietruszkę.

– Muzeum jest instytucją świecką. Dlaczego ma nią kierować duchowny? – cytuje Klinowskiego krakowski dodatek do „Gazety Wyborczej”. W tym roku miało nastąpić przedłużenie kadencji księdza Pietruszki, ale pozostanie on przez najbliższy rok „pełniącym obowiązki”, gdyż z 4 zaangażowanych w wybór podmiotów „veto” powiedział jeden – kierowana właśnie przez zadeklarowanego lewaka wadowicka gmina (pozostałe to inni założyciele muzeum: Urząd Marszałkowski, Ministerstwo Kultury oraz Archidiecezja).

Czy poza faktem, że dotychczasowy dyrektor jest duchownym, burmistrz Wadowic ma wobec pracy ks. Pietruszki zastrzeżenia? W rozmowie z „Wyborczą” wylicza uwagi. Ciężko jednak traktować je w kategorii poważnych zarzutów. Czytamy bowiem, że tylko Klinowski wyraził sprzeciw, gdyż tylko on regularnie współpracuje z księdzem dyrektorem, co stanowi sugestię, jakoby kapłan był kłopotliwym współpracownikiem. Konkretów – brak. Niedopowiedzenia – obecne.

Problemem dla Klinowskiego jest również fakt, że od początku kadencji ks. Pietruszka miał – wedle burmistrza – pojawić się w urzędzie gminy tylko raz oraz nie odbiera od niego telefonu. Doprawdy przerażające! Klinowski oskarża również kapłana o nieangażowanie się we współpracę i niepodpisywanie umów. Konkrety? Nie odnajdziemy ich w cytowanych przez „GW” słowach burmistrza. Są za to luźne, ale zawsze krytyczne przemyślenia lewackiego aktywisty. – Wygląda to tak, jakby ks. Pietruszka wstydził się, że nasze nazwiska będą widnieć obok siebie – dziwi się były sympatyk Ruchu Palikota, a obecnie samorządowiec znany ze wspierania proaborcyjnych „czarnych marszów”, atakowania Najświętszej Rodziny i „ześwieczczania” herbu Wadowic.

W tekście „GW” odnajdziemy również silnie antyklerykalną sugestię Klinowskiego. Jego zdaniem na czele Muzeum „powinna stać przede wszystkim osoba kompetentna. Niekoniecznie ksiądz. Zwłaszcza że osoby duchowne zasiadają już w radzie muzeum”.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.