Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Belgia chce zlikwidować transmisje mszy przez media, bo uznano, że św. Paweł był... seksistą

 "Żony niechaj będą poddane mężom" - cytat z listu św. Pawła do Efazjan podczas mszy św. nadawanej przez flamandzkie radio publiczne wywołał oburzenie w Belgii. Korespondentka RMF FM informuje, że w kraju padły oskarżenia o seksizm. To już przejaw absurdu!

Wiele osób dało wyraz swojemu oburzeniu na portalach społecznościowych.

Następnie głos zabrał flamandzki minister ds. mediów Sven Gatz (Flamandzcy Liberałowie i Demokraci - VLD). Skrytykował on ten fragment listu św. Pawła i nazwał go "poniżającym dla kobiet".

Minister stwierdził, że krytykuje się muzułmańskich przywódców religijnych za ich stosunek do kobiet, a jednocześnie propaguje się to samo seksistowskie podejście. Takie porównanie wydaje się być absurdalne, ale jak widać nie w Belgii.

Ponadto polityk zapowiedział starania o likwidację transmisji katolickiej mszy przez publiczne media.

Wolność religii: OK. Wolność słowa: OK. Ale słowa poniżające i seksistowskie na koszt władz - bardzo proszę, i co jeżeli jakiś immam by to powiedział? - napisał na jednym z portali społecznościowych.

Ksiądz odprawiający mszę powiedział, że list św. Pawła powraca w czytaniach co 3 lata i był odczytywany tego samego dnia podczas nabożeństw na całym świecie we wszystkich językach. Zauważył, że oburzenie wywołał on tylko w Belgii.

za:telewizjarepublika.pl/belgia-chce-zlikwidowac-transmisje-mszy-przez-media-bo-uznano-ze-sw-pawel-byl-seksista,69454.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.