Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ks. Isakowicz-Zaleski o ks. Lemańskim: wyraził zadowolenie z profanacji krzyża na Giewoncie

Ksiądz Wojciech Lemański został przeniesiony z diecezji warszawsko-praskiej do archidiecezji łódzkiej. Zmianie nie towarzyszy jednak zaprzestanie wspierania lewicowo-liberalnej strony politycznego sporu. Aktywność ks. Lemańskiego skomentował na Facebooku ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

15 sierpnia kojarzony z lewicą i liberałami ks. Lemański opublikował na swoim Facebooku zdjęcie z umieszczonym na krzyżu na Giewoncie opozycyjnym banerem „konstytucja”. Jak napisał: „duch w narodzie nie ginie”. W ten sposób kapłan Kościoła rzymskokatolickiego pochwalił umieszczanie na krzyżu – symbolu męki Pana naszego Jezusa Chrystusa – treści jednoznacznie politycznej.

Do zachowania księdza pełniącego posługę w archidiecezji łódzkiej odniósł się swoim wpisem legendarny kapelan „Solidarności”, który wyraził wątpliwości co do poprawy postawy ks. Lemańskiego. Na Facebooku ks. Isakowicza-Zaleskiego czytamy bowiem:

„Ks. Wojciech Lemański, dawniej pełniący posługę w diecezji warszawsko-praskiej, dziś w archidiecezji łódzkiej, w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej wyraził zadowolenie z profanacji Krzyża na Giewoncie. Na tym ma polegać jego poprawa?” – pyta na FB kapłan zaangażowany w czasach PRL w opozycyjną działalność antykomunistyczną.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.