Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Arcybiskupa Rysia dziwne samobiczowanie

Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś brał /.../ udział w obchodach 74. rocznicy likwidacji żydowskiego getta w Łodzi. Przy tej okazji wypowiedział - /.../ wyjątkowo /.../ osąd.

,,Zagładę stworzyli ludzie, no... trzeba powiedzieć, niestety, z bólem serca i z przyznaniem się do winy, ludzie, których kościoły chrześcijańskie wychowywały na swoich nabożeństwach też...'' - mówił w rozmowie z dziennikarzami (na szczęście, nie na oficjalnej części obchodów!)

Słyszymy o ,,przyznaniu się do winy''. Przyznanie się do winy... Pytanie, za co? Czy fakt, że naród niemiecki dał się opętać całkowicie niechrześcijańskiej, pogańskiej i zbrodniczej ideologii, stworzonej przez samego szatana, to wina Kościoła katolickiego? Czy księża katoliccy namawiali kogokolwiek do zbrodni?

To oczywiście absurd. Nie, wiara katolicka i nauka katolicka nie ma nic wspólnego z Zagładą.

A protestancka? Cóż, tu można się zastanawiać. Marcin Luter był niewątpliwie wielkim żydożercą. Dziś niektórzy z samych luteranów nazywają swojego herezjarchę ,,ojcem antysemityzmu''.

,,Widzimy dzisiaj, że spojrzenie Lutra na judaizm i jego obelgi pod adresem żydów stoją w sprzeczności z wiara w Boga, który objawił się w Żydzie Jezusie'' - pisał w 2015 roku ewangelicki Synod.

Ktoś powie: Adolf Hitler urodził się w domu katolickim. Tak... ale w swoim życiu przeczytał setki jeżeli nie tysiące książek okultystycznych, diabelskich... to diabeł jego i jemu podobnych niemieckich nazistów formował intelektualnie - nie katoliccy kapłani. Hitler miał z Kościołem katolickim tyle wspólnego, co i Stalin z prawosławiem. Chrzest, owszem, przyjęli - ale oddali świadomie duszę diabłu.

Reasumując: tak, jak najbardziej - można doszukiwać się w Zagładzie wpływów błędnej i grzesznej nauki protestanckiej. Ale nigdy katolickiej.

/.../ ekumenizm to piękna inicjatywa, ale gorąco prosimy - nie poczuwajmy się jako katolicy do odpowiedzialności za zbrodnie, z którymi nie mamy nic wspólnego! Wypowiedzi /.../można bronić - że od strony formalnej ma rację, że mówił raczej o klęsce ewangelizacji. Tak, tak... Brzmi to jednak tak, jak brzmi.

Ostrożnie!

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.