Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Joanna Lichocka - Grecja i Włochy wychodzą z UE?

Po postanowieniu – tymczasowym, wydanym jednoosobowo i bez uwzględnienia polskiego stanowiska – Trybunału Sprawiedliwości UE pojawiły się pohukiwania wobec Polski. Jak można było usłyszeć od prezesa TSUE, państwo, które nie jest gotowe podporządkować się orzeczeniom, „wpisuje się w proces podobny do brexitowego”.

Ta wypowiedź pokazuje, że prezes Trybunału złamał zasadę niekomentowania spraw, które podlegają jego rozstrzyganiu – w oczywisty sposób słowa te dotyczyły Polski.

Także dlatego nagłośniły je niemieckie media – to ich presja na Polskę. Ministerstwo Sprawiedliwości już zadeklarowało, że podejmuje kroki prawne, by do postanowienia się dostosować. Napisałabym, że warto poczekać na orzeczenie Trybunału w tej sprawie, które zapadnie także po wysłuchaniu polskiej argumentacji, ale sugestie prezesa TSUE każą powątpiewać w obiektywizm tego wyroku.

Warto też zauważyć, że ta rzekoma pryncypialność znika w wypadku innych państw – jest 51 postępowań, które prowadzi Komisja Europejska w związku z niewykonaniem wyroków TSUE przez inne kraje. Grecja nie zastosowała się do 11 wyroków, Włochy – do 10, Hiszpania – do 7, a Portugalia – do 5. Czy ktoś im grozi opuszczeniem Unii?


Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

za:https://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.