Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tomasz Lis przegrał z Krystyną Pawłowicz. Sąd odrzucił jego prośbę

Redaktor naczelny "Newsweeka” Tomasz Lis będzie musiał najprawdopodobniej przeprosić posłankę PiS Krystynę Pawłowicz za publikację w tygodniku i określenie jej jako „bulterierka prezesa”. Sąd odrzucił kolejny wniosek dziennikarza.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2016 r. w tygodniku Tomasza Lisa ukazał się artykuł, w którym posłankę PiS określono mianem „psa gończego Kaczyńskiego”. „On ją spuszcza z łańcucha, ona warczy, szczeka i gryzie. Potem prezes mówi »siad«, »do budy«. A ona kładzie po sobie uszy i wykonuje polecenia” – napisano w "Newsweeka".

Krystyna Pawłowicz pozwała Lisa w trybie cywilnym i oprócz przeprosin wnosiła też o zadośćuczynienie jej w kwocie 40 tys. zł. To zostało już uiszczone przez wydawcę tygodnika. Wyrok zapadł w czerwcu 2017 roku. Sąd przyznał wówczas rację Pawłowicz i uznał tekst w tygodniku za obraźliwy. Po ogłoszeniu wyroku, Tomasz Lis bronił się, że zawiadomienia wysłano na zły adres i złożył wniosek o przeprowadzenie procesu od nowa. – Od razu prostuję. O tym, że był proces dowiedziałem się po wyroku. Zawiadomienie poszło na zły adres. Będzie wniosek o proces od nowa – pisał wówczas na Twitterze.

– 8 października sąd oddalił wniosek pozwanego o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu i odrzucił sprzeciw pozwanego od wyroku zaocznego z dnia 14 czerwca 2017 r. – poinformowała wp.pl Sylwia Urbańska, rzecznik ds. cywilnych w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Następstwem takich postanowień sądu będą najprawdopodobniej przeprosiny Krystyny Pawłowicz przez redaktora naczelnego „Newsweeka”.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.