Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Aneta Przysiężniuk-Parys: Paskudna nagonka. Aktywiści homoseksualni zwierają szyki przeciwko Kai Godek.

Lobby LGBT zbiera pieniądze na pokrycie kosztów procesu wytoczonego Kai Godek z zarządu Fundacji Życie i Rodzina, pełnomocnikowi Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”.

Zarzut dotyczy rzekomego naruszenia ich dóbr osobistych w komentarzu z maja br. dla jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych, kiedy to Godek odważnie sprzeciwiła się uznaniu czynów homoseksualnych za zachowania normalne i dobre. Pozew został złożony w październiku br. w Sądzie Okręgowym w Warszawie.
Przyłączyły się do niego różne organizacje LGBT. 16-osobowa grupa jest reprezentowana nieodpłatnie przez radcę prawnego. Mimo to homodziałacze chcą zebrać w związku z procesem 20 tys. zł. Pieniądze ze zbiórki miałyby pomóc w pokryciu kosztu kilku opinii biegłych, opłat sądowych i zastępstwa procesowego.

Walka o przywileje

Inicjatorzy pozwu nie kryją, że „traktują go jako próbę ustanowienia nowego standardu orzeczniczego i uzyskania ochrony prawnej dla każdej z nich jako osób homoseksualnych, których dobra osobiste zostały w sposób ewidentny naruszone”.

Drogi Czytelniku, cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”. Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym


Aneta Przysiężniuk-Parys Nasz Dziennik

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.