Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nitras zaatakował działacza pro-life? Sprawa trafi do sądu

Według relacji działaczy antyaborcyjnej organizacji Fundacja Pro-Prawo do życia, poseł PO Sławomir Nitras miał zaatakować działacza pro-life. Instytut Ordo Iuris złożył w tej sprawie prywatny akt oskarżenia o znieważenie i naruszenie nietykalności osobistej.

Polityk miał nazwać działacza pro-life "durniem", gówniarzem" i "gnojkiem", a resztę demonstrantów określił jako "bandę psycholi". Nitras miał również naruszyć nietykalność cielesną działacza. Poseł miał podobno szarpać, uderzać i kopać demonstrującego mężczyznę.

Ordo Iuris złożyło w imieniu zaatakowanego wniosek o uchylenie immunitetu posłowi.

„Posłowie na Sejm RP są osobami publicznymi, które winny w każdym czasie być przykładem dla innych obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, a swoim zachowaniem nie narażać dobrego imienia zarówno pełnionej funkcji, jak i Izby, którą reprezentują. Istotne jest to, że poseł Sławomir Nitras przeszkadzał w interwencji Policji, która dotyczyła osoby zakłócającej legalne zgromadzenie, a zatem popełniającej wykroczenie, za które przewidywana jest sankcja w postaci grzywny albo ograniczenia wolności” – stwierdził Dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris adw. dr Bartosz Lewandowski.


Zakłócona manifestacja

Do zdarzenia doszło dwa tygodnie temu w czwartek przed Pałacem Kultury i Nauki. Działacze pro-life zorganizowali antyaborcyjną pikietę w chwili, gdy w PKiN odbywało się uroczyste zaprzysiężenie nowego prezydenta Warszawy. Wolontariusze o godz. 9:30 z banerem i megafonem stanęli przed wejściem do Kinoteki, przed Pałacem Kultury i Nauki.

Według relacji, do grupki pro-liferów podeszła "kobieta z różowymi włosami, pytając kilkukrotnie, czy jesteśmy tu dlatego, że jest zaprzysiężenie Pana Trzaskowskiego. Gdy potwierdzili, podeszła do megafonu i odłączyła kable zasilające od akumulatora". Pikietujący poprosili o pomoc policję. Mimo nalegania funkcjonariusza, kobieta nie chciała podać swojej tożsamości. "Po kilku minutach pojawiło się troje posłów Platformy Obywatelskiej, w tym poseł Sławomir Nitras. Mimo upomnień policji, poseł Nitras lekceważąc prawo, próbował oddalić się z kobietą, powtarzając, że nie było żadnego zakłócenia zgromadzenia i sprzeciwiając się funkcjonariuszowi, który chciał kobietę wylegitymować" – portal Niezależna.pl cytuje przesłaną do redakcji relację.

Sławomir Nitras miał próbować odpychać wolontariuszy, ubliżać im i używać wulgarnych słów. Co więcej – miał kilkukrotnie uderzyć w telefon wolontariusza, który nagrywał całe zdarzenie.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.