Były kanadyjski polityk chce zakazu wjazdu o. Rydzyka do Kanady

Thomas Lukaszuk wysłał do tamtejszego ministerstwa praw zagranicznych cytaty z wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka i wybranych gości jego stacji. Zdaniem byłego kanadyjskiego polityka są one mową nienawiści. Jeśli resort zgodzi się z jego opinią, duchowny może mieć problem z wjazdem na teren Kanady.

Thomas Lukaszuk pochodzi z Gdyni, w Kanadzie mieszka od dziecka. Wiele lat związany był z polityką, od jakiegoś czasu zajmuje się już tylko doradztwem biznesowym.

Lukaszuk słynie z niechęci do toruńskiego duchownego. Podczas ostatniej wizyty o. Tadeusza Rydzyka w Kanadzie publicznie go krytykował, apelując do biskupa Calgary, że nie powinien gościć redemptorysty.

– W Kanadzie jesteśmy otwarci na tematy wiary, wolności osobistych i praw człowieka, jednak ta wymiana poglądów musi być pełna szacunku i obejmująca wszystkich. Niestety komentarze ojca Rydzyka i jego gości radiowych często mają oparcie w nietolerancji. Moim zdaniem w niektórych przypadkach wyraźnie przechodzą w mowę nienawiści – wyjaśnia były polityk w rozmowie z Onet.pl.

Lukaszuk dąży do tego, aby projekty o. Rydzyka nie były współfinansowane przez kanadyjską Polonię. Chciałby również, żeby o. Rydzyk stracił prawo wjazdu na teren Kanady. Z tego powodu przekazał tamtejszemu MSZ cytaty ojca Rydzyka, które, w jego opinii, mogą być mową nienawiści.

za:dorzeczy.pl/kraj

 

***

Nie pierwszy to, i zapewne nie ostatni, niestety, bliźni, któremu coś (ktoś?...) każe iść taką drogą. Szkoda.

Ciekawe, na ile rozumie nasz język?....

kn