Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Śladami towarzysza Bieruta

W ostatni weekend politycy opozycji wsiedli na nowego konika. Tym razem jest to rozdział Kościoła od państwa. Dyskusję rozpoczęła Barbara Nowacka, szybko dołączyli politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej z pomysłami, jak to oni będą oddzielać.

Wykazują przy tym całkowitą nieznajomość prawa i polskiej konstytucji, nie rozróżniając działania państwa wyznaniowego od zasad współpracy Polski (państwa, w którym przeszło 80 proc. społeczeństwa wykazuje swój ścisły związek z katolicyzmem) z Państwem Watykańskim zawartych w konkordacie, czyli było nie było w umowie międzynarodowej.

Chyba że te wszystkie „złote myśli” pani Nowackiej et consortes dotyczące np. zakazu finansowania pracy księży w szkołach czy nakazanie Kościołowi ich ubezpieczeń etc., mają na celu wypowiedzenie konkordatu. Ale to, proszę Państwa z opozycji, trzeba głośno i wyraźnie powiedzieć, żeby Wasi coraz mniej liczni wyborcy mieli całkowitą jasność. Ostatnio konkordat wypowiedział Bolesław Bierut 22 września 1945 r. Ideowo jest Wam do tego masowego mordercy i agenta NKWD coraz bliżej.

Igor Szczęsnowicz

za:https://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.