Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nieroztropność proliferów

Cnota roztropności w tradycji chrześcijańskiej jest uznawana za jedną z najważniejszych spośród cnót kardynalnych. Antyaborcjoniści, którzy pojawili się na pogrzebie prof. Romualda Dębskiego, szefa Kliniki Położnictwa i Ginekologii warszawskiego Szpitala Bielańskiego, z transparentem

„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili” najwyraźniej o niej zapomnieli
/.../
zawartość zablokowana

Autor: Leszek Galarowicz

Pozostało 51% treści.

                                                                                   ***

Dalej autor pisze: "...demonizowanie ginekologa, który wprawdzie przeprowadzał aborcję, ale bynajmniej nie był zwolennikiem liberalizacji prawa aborcyjnego, uważał aborcje za mniejsze zło..." jest trudniejsze do zrozumienia. Można ironicznie skondensować to tak: Zabijał, ale niechętnie.

Tak, bywają tragicznie trudne wybory - np. życie matki czy nienarodzonego dziecka, ale to nie daje alibi dla każdej sytuacji.

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.