Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Słowo Jaira Bolsonaro


Od chwili wyboru na prezydenta Brazylii Jair Bolsonaro stał się jednym z wrogów nr 1 międzynarodowej lewicy. Jako były wojskowy był oskarżany o ciągoty autorytarne, a nawet faszyzm.

W mediach nazywano go kandydatem skrajnej prawicy, grabarzem demokracji, poplecznikiem prezydenta Donalda Trumpa.

Zarzucano mu seksizm, mizoginię, homofobię. Po latach skorumpowanych rządów poprzedników Bolsonaro obiecywał bezwzględną walkę z korupcją, zakończenie socjalistycznych eksperymentów w gospodarce, które doprowadziły do kryzysu, odnowę moralną kraju i walkę z powszechną przestępczością. Obiecywał także dostęp obywateli do broni, walkę z aborcją i wycofanie ze szkół różnych programów seksualnych oraz wstrzymanie promowania idei lansowanych przez ruch LGBT. Zaledwie 24 godz. po zaprzysiężeniu podpisał rozporządzenie dotyczące propagandy LGBT. Z prerogatyw ministerstwa praw człowieka wyłączył całkowicie problematykę mniejszości seksualnych, co oznacza koniec promowania ideologii gender. Szkoła ma się znowu stać przystanią wartości i tradycyjnego wychowania. Wszystko wskazuje na to, że Bolsonaro nie tylko mówił, że zrobi, ale już robi to, co obiecał.

Bogdan Dobosz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.