Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lider PSL pouczał Kościół

- PSL będzie bronił chrześcijańskich korzeni w Polsce, ale żaden Kościół nie może stawać po stronie jednej partii politycznej – mówił w niedzielę w Lublinie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider ludowców uczestniczył w Lublinie w koncercie noworocznym i tradycyjnym spotkaniu opłatkowym działaczy i sympatyków PSL w Lubelskiem. Wzięło w nim udział około tysiąca osób.

Lider PSL powiedział, że w Polsce będą się pojawiać niebezpieczne skrajności: z prawej strony sceny politycznej nacjonalistyczne, szowinistyczne, a z lewej strony – takie, które będą "rozgrzewać wojnę światopoglądową".

Akcentując obecność na sali przedstawicieli Kościoła katolickiego i prawosławnego, Kosiniak podkreślił, że jest oczekiwanie, aby żaden z Kościołów nie wspierał jednego środowiska politycznego.

Prezes PSL, odnosząc się do tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego i do parlamentu krajowego, podkreślił, że PSL proponuje na te wybory jasny przekaz "pójścia do przodu", budowania nowej, lepszej Polski, a "nie powrotu do roku 2015 r., bo on został w jakiś sposób zakwestionowany, przynajmniej w części".

Przypomniał, że PSL opowiada się za emeryturą bez podatku i składek, "bo środowisko emerytów i rencistów potrzebuje dzisiaj najbardziej wsparcia", a także za rozwijaniem "zielonej energii" ze źródeł odnawialnych, co przyniesie tańszy prąd, czystsze powietrze i bezpieczeństwo energetyczne.

Prezes PSL apelował do działaczy tej partii o zaangażowanie w nadchodzące kampanie wyborcze.

Podczas spotkania wręczono także nagrodę im. Edwarda Wojtasa, przyznawaną przez Zarząd Wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego w Lublinie. Otrzymał ją dyrektor Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie, działacz ruchu ludowego dr Janusz Gmitruk za wkład w kultywowanie i przekazywanie przyszłym pokoleniom pamięci i wiedzy o historii polskiego ruchu ludowego.

Patron nagrody Edward Wojtas był posłem PSL, działaczem samorządowym, społecznikiem, szefem PSL na Lubelszczyźnie. Zginął w kwietniu 2010 r. w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Nagroda jego imienia to statuetka w formie fragmentu mostu, co ma symbolizować łączenie ludzi.

W koncercie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Lublin im. Wandy Kaniorowej.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.