Anglia: „wysadzimy kościoły, a wiernych zadźgamy nożami”. Katolickie parafie zagrożone

„Natychmiast przerwij wszystkie msze święte. Jeśli tego nie zrobisz, kościół zostanie wysadzony podczas nabożeństwa. Jeśli będziesz kontynuował za zamkniętymi drzwiami, członkowie twojej parafii zostaną zadźgani nożami, jeden po drugim. Krew będzie na twoich rękach. Zostałeś ostrzeżony” – to treść listu, który otrzymał ks. Andrew Browne, proboszcz kościoła St. Mary’s w Sheffield. Podobne pisma trafiły do 14 innych kościołów katolickich w Anglii.

– To przerażające. Nigdy w życiu nie przeżyłem czegoś podobnego – powiedział ks. Browne. W efekcie tego typu gróźb przez pewien czas wstrzymano odprawianie Mszy Świętych m.in. w kościele St. Mary’s. Kilka dni temu wszystko na szczęście wróciło do normy. Parafia otrzymała policyjne gwarancje, że funkcjonariusze będą pilnować bezpieczeństwa nabożeństw.

Do sprawy niestety nie odnieśli się przedstawiciele Konferencji Biskupów Katolickich Anglii i Walii. „Ze względu na toczące się śledztwo nie jesteśmy w stanie wypowiedzieć się na ten temat” – napisali w liście.

Jak podaje „Gazeta Polska Codziennie” spośród kilkunastu kościołów, które otrzymały listy z groźbami aż siedem znajduje się w hrabstwie West Midlands. Policja podejrzewa, że wszystkie zostały wysłane przez tego samego nadawcę.

za:www.pch24.pl