Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Recydywista Owsiak vs państwo prawa

Powtarzania nigdy dość, szczególnie w tym przypadku, zatem powtarzam. Owsiak ma na koncie pięć wyroków za „mowę nienawiści” z trzech kodeksów. Prawomocny wyrok karny za zniesławienie Piotra Wielguckiego. Prawomocny wyrok za używanie wulgaryzmów w miejscu publicznym.

Trzy wyroki cywilne za naruszenie dóbr osobistych, dwa po przegranych procesach z Krystyną Pawłowicz i jeden z Piotrem Wielguckim. Do tego należy dołożyć 14 wyroków wydanych przez WSA Warszawa i Naczelny Sąd Administracyjny, w których stwierdzono, że prezes zarządu WOŚP łamie ustawę o dostępie do informacji publicznej. Za łamanie ustawy WOŚP została dwukrotnie ukarana przez NSA. Wreszcie mamy przypadek szczególny, tragiczna śmierć Adamowicza, która miała miejsce w czasie zbiórki publicznej organizowanej przez WOŚP. Według ustaleń prokuratury impreza ta odbyła się ze skandalicznym naruszeniem zasad bezpieczeństwa.

O tym, że imprezy organizowane i firmowane przez fundację Owsiaka są kpiną z bezpieczeństwa, piszę od lat, były też prowadzone śledztwa. Łącząc te wszystkie fakty, trudno zrozumieć, dlaczego do dnia 23 stycznia 2019 r. żaden organ państwa nie wydał komunikatu, że w Fundacji WOŚP i w sztabach będą przeprowadzone kontrole. Kilka tygodni temu po tragedii w Koszalinie minister Brudziński migiem zarządził kontrolę w ponad 1000 „escape roomów”, chociaż właściciel tego przybytku nigdy nie był karany. Jeśli państwo prawa jest trzymane za pysk przez jednego recydywistę, to muszę napisać krótko – to wszystko, co mówił i usiłował zrobić PiS, nie ma najmniejszego sensu. Oczekuję, że państwo przestanie się bać celebryty-recydywisty i zajmie się egzekucją prawa. Będzie to poważny i ostateczny test dla państwa i PiS.


Piotr Wielgucki „Matka Kurka”

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.