Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Władze Warszawy dążą do ograniczenia religii w szkołach

Ks. Sławomir Kostrzewa, duszpasterz akademicki, zwraca z kolei uwagę, że warto, by rodzice zawczasu kierowali do dyrektorów szkół zapytania czy w szkołach, do których uczęszczają ich dzieci, nie szykują się jakieś zmiany co do godzin religii.

Władze Warszawy podejmują działania w kierunku ograniczenia lekcji religii w szkołach – informuje „Nasz Dziennik”.

Wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska wskazuje, że Warszawa zwróci się do dyrektorów szkół, aby w przyszłorocznych planach zajęć zwracali uwagę na umieszczenie przedmiotów nieobowiązkowych po lub przed zajęciami obowiązkowymi. Dyrektorzy zostaną też poinformowani, że w przypadku problemów organizacyjnych w szkołach średnich mogą wnioskować do Kurii o zmniejszenie godzin religii.

Władze miasta twierdzą też, że wieszanie symboli religijnych powinno być co do zasady „związane jedynie z miejscami realizacji zajęć katechezy”. To odpowiedź na interpelację radnej Koalicji Obywatelskiej Agaty Diduszko-Zyglewskiej. Jej zdaniem zmiana organizacji katechezy to remedium na przepełnienie szkół związane z przygotowaniem na przyjęcie tzw. podwójnego rocznika.

Z takim stanowiskiem nie zgadza się radny PiS z Warszawy Filip Frąckowiak.

    – Otóż trzeba radnej wytłumaczyć, że lekcje religii to jest bardzo ważny element nauki. Z tym związane jest to, co napisała pani Karnowska w odpowiedzi na te interpelacje, czyli umieszczanie symboli religijnych w placówkach oświatowych powinny być co do zasady związane jedynie z miejscami realizacji zajęć katechezy. Otóż nieprawda, dlatego że tego szacunku do Krzyża, do Boga, do Chrystusa dzieci uczą się nie tylko w domach, nie tylko na lekcjach w salach, ale także we wszystkich salach i na wszystkich korytarzach szkolnych, i to jest normalne –  mówi Filip Frąckowiak.

Ks. Sławomir Kostrzewa, duszpasterz akademicki, zwraca z kolei uwagę, że warto, by rodzice zawczasu kierowali do dyrektorów szkół zapytania czy w szkołach, do których uczęszczają ich dzieci, nie szykują się jakieś zmiany co do godzin religii.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.