Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prowokacja w katedrze warszawsko-praskiej. Grupa osób zaatakowała proboszcza

W niedzielę w katedrze warszawsko-praskiej doszło do ataku słownego grupy osób na księdza proboszcza Bogusława Kowalskiego. Za atak odpowiedzialna jest Elżbieta Podleśna, znana aktywistka występująca przeciwko rządowi i popierająca ruchy feministyczne – informuje Radio Warszawa.

 Ewa Podleśna chciała zamówić Mszę w intencji ofiar Żołnierzy Wyklętych. – Stwierdziliśmy, że ktoś sobie chce zrobić happening – powiedział ks. Bogusław Kowalski.

Okazało się, że po niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00 Elżbieta Podleśna zaatakowała słownie zebranych w zakrystii. – Druga kobieta, której nie znam zaczęła robić zdjęcia, ale ludzie nie dopuścili do tego, ponieważ były tam dzieci. Po gorszących krzykach w zakrystii, kobieta wyszła – relacjonował proboszcz.

Przypomnijmy, że "Do Rzeczy" ujawniło, iż wzrosła liczba gróźb wobec kapłanów oraz przypadków nękania osób duchownych różnych wyznań. Oficjalne statystyki, do których dotarło „Do Rzeczy”, nie oddają pełnej skali zjawiska, ponieważ poszkodowani często nie zgłaszają takich spraw funkcjonariuszom.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.