Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Wyborczej” sny o potędze

Parę dni temu na stronie Wyborcza.pl ukazał się tekst zatytułowany „Przełomowy eurosondaż »Wyborczej«. Koalicja wygrywa z PiS 35:33”. Autor tekstu cieszy się jak dziecko, że: „Opozycja korzysta na zjednoczeniu i wychodzi na prowadzenie”. Znając rzetelność dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, nie śmiem podejrzewać, że sondaż został wykonany za pomocą telefonu wewnętrznego w redakcji.

Nawet mi do głowy nie przyjdzie podejrzewać, że sondaż odbył się wśród osadzonych w aresztach i więzieniach, bo wtedy wynik mógłby być wyższy. Choćby taki jak w II turze wyborów prezydenckich w 2015 r., kiedy Bronisław Komorowski uzyskał miażdżące, bo aż 82,7-proc. poparcie, i wygrał z Andrzejem Dudą, którego poparło jedynie 14,8 proc. więźniów. Oczywiście nikt w redakcji „GW” nie myśli o stuprocentowym poparciu, jakie osiągnęli kandydaci w ostatnich wyborach do Najwyższego Zgromadzenia Ludowego Korei Północnej, ale przecież pomarzyć wolno każdemu. Dobry wynik w sondażu Koalicji Europejskiej najbardziej ucieszył wyborców PSL, których dzieci wreszcie będą się uczyć w szkołach tego, o czym ich dziadkowie nawet nie marzyli. Marzenia mogą zmienić życie, a w końcu świat!

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.