Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Postępowcy robią strajk

Symbole patriotyczne na koszulkach i bluzach promują nietolerancję i przemoc, a nawet budzą agresję – twierdzi „Głos Nauczycielski”, tygodnik Związku Nauczycielstwa Polskiego. Tak, patriotyzm to samo zło. Patriotyzm w oczy kole, szczególnie środowiska postkomunistyczne.

Tym bardziej boją się, gdy patriotycznego bakcyla łapie polska młodzież. „Moda dotyczy zwłaszcza chłopców” – potwierdza naczelny „Głosu”.

„Pojawiają się na lekcjach w koszulkach, które czasem są rzeczywiście patriotyczne, np. bluzki z husarią, ale czasem są kojarzone z ruchem kibolskim lub ze skrajną prawicą”.

Uwiera ich przede wszystkim przekaz antykomunistyczny. „Burżuazyjne” Powstanie Warszawskie, a tym bardziej ostatnie polskie powstanie: powstanie wyklętych przez komunistów Żołnierzy Niezłomnych. Przecież według wciąż agresywnej czerwonej propagandy polscy żołnierze kontynuujący po 1945 r. nierówną walkę z sowieckim okupantem byli bandytami. A poza tym mieli zniknąć na zawsze. Dlaczego teraz wracają, również jako bohaterowie popkultury? Totalnie nie do zaakceptowania dla postępowca z ZNP są hasła: „Cześć i chwała Bohaterom”, „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Dla „Głosu Nauczycielskiego” to „wulgarne nadruki” „kojarzone z propagowaniem nietolerancji i przemocy”. A żołnierz celujący z broni maszynowej prosto w „widza” to „przekraczanie przyjętych granic”. Tylko kto te granice ustala? Czy nie następcy tow. Szmaciaka? „Głos” ZNP jest zafrasowany: „W takich sytuacjach wielu nauczycieli nie wie, jak reagować, a reagować trzeba”. Magdalena Goetz, psycholożka, ekspertka ZNP, ma rozwiązanie: „Szkoły powinny ustalić zasady noszenia takiej odzieży przez uczniów”. Charaszo. Powinniście – sowieckim wzorem – patriotyczną młodzież i patriotyczną odzież zniszczyć. Postępowi działacze z ZNP robią teraz w Polsce strajk nauczycielski. Podwyżki należą się wielu, nauczycielom szczególnie – bo oni odpowiadają za edukację kolejnych pokoleń Polaków.

Ale dlaczego strajk w czasie matur? Przecież zakładnikami będzie milion polskich dzieci.

Tadeusz Płużański

za:niezalezna.pl

***

„Kończ waść, wstydu oszczędź”

Uważam, że ten cytat z „Potopu” najlepiej puentuje ostatnie wypowiedzi przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza, który w swej bezbrzeżnej nienawiści do rządu przekroczył wszelkie granice i doszczętnie skompromitował kierowaną przez siebie organizację.

Nauczyciele są tą grupą zawodową, która powinna szczególnie dbać o wpajanie młodym ludziom szacunku dla państwa. Namawianie ich do podjęcia działania o jawnie anarchistycznym charakterze, którym jest groźba rozpoczęcia bezterminowego strajku dwa dni przed początkiem egzaminu gimnazjalnego i na tydzień przed egzaminem ósmoklasisty, zasługuje na zdecydowane potępienie tak z moralnego, jak z politycznego punktu widzenia.

Mam nadzieję, że do takiego skandalu nie dojdzie, a dni Broniarza w roli przewodniczącego ZNP są już policzone.

Jerzy Bukowski

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.