Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Świat oszalał! Wyznawcy Latającego Potwora Spaghetti skarżą Polskę do Strasburga

Choć polskie sądy konsekwentnie nie zgadzają się na zarejestrowanie Kościoła Latającego Potwora Spaghetti, jego wyznawcy nie odpuszczają. Tym razem udali się aż do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Choć opinia publiczna jest przekonana, ze Kościół Latającego Potwora Spaghetti jest kpiną z religii, to jego wyznawcy zapewniają, że traktują sprawę bardzo poważnie.

W lipcu 2018 roku Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną, co oznaczało brak zgody na rejestrację tego wyznania.

Sąd dość jasno dał do zrozumienia, że zgadza się z oceną Ministerstwa oraz twórców nieszczęsnej ekspertyzy, że my Pastafarianie tak naprawdę nie wierzymy, a Kościół LPS nie został utworzony w celu szerzenia wiary w Jego Makaronowatość – czytamy na profilu „Oficjalny Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti” na Facebooku.

Pastafarianie jednak nie zamierzają odpuszczać.Jak podaje rp.pl, wyznawcy Latającego Potwora Spaghetti w styczniu złożyli skargę na decyzję polskiego wymiaru sprawiedliwości w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.

Pastafarianie wierzą, że świat stworzył Latający Potwór Spaghetti pod wpływem alkoholu. A na gorliwych wyznawców po śmierci ma czekać... raj piwny ze striptizem.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.