Łódź: dyrektorzy chcą zmniejszyć liczbę lekcji religii. Powodem… tłok w szkole

Dyrektorzy piętnastu szkół w Łodzi znaleźli sposób na spowodowany „kumulacją roczników” ścisk w placówkach. Chcą zmniejszenia liczby lekcji religii. Władze kościelne nie wykluczają takiego rozwiązania – o ile będzie ono tymczasowe.

Pismo w sprawie zmniejszenia w przyszłym roku szkolnym liczby lekcji religii trafiło do urzędu miasta. Ostateczna decyzja wymaga zgody biskupa miejsca. Dyrektorzy swój pomysł motywują przewidywanymi kłopotami z pomieszczeniem uczniów z dwóch roczników – absolwentów wygaszanych gimnazjów i absolwentów nowych podstawówek.

Dyrektorzy redukcję godzin religii określają w kategoriach „zysku” i „ułatwienia organizacyjnego” przy układaniu planu zajęć. I podkreślają, że nie wszyscy uczniowie chodzą na lekcje religii czy etyki, a to powoduje dodatkowe kłopoty z zapewnieniem im opieki w czasie tych zajęć (gdy odbywają się w środku lekcji).

Władze kościelne nie mówią „nie” i są skłonne zgodzić się na takie rozwiązanie, ale zastrzegają, że mogłoby ono obowiązywać tylko w najbliższym roku szkolnym. Nie będzie też działania z automatu. Wnioski o redukcję godzin religii szkoły będą musiały zgłaszać do wydziału katechetycznego w Łodzi. Następnie odbędą się konsultacje z dyrektorem i dopiero po zbadaniu zasadności prośby wydana zostanie decyzja.

za: www.pch24.pl

***

Oj tam, oj tam - redukcja lekcji matematyki też mogłoby być przyjęte ze zrozumieniem. Przez wielu... uczniów :-)

kn