Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Co za spektakl nienawiści! Maziarski z „Wyborczej” o seminariach: wylęgarnie nietolerancji i i nacjonalizmu

Wojciech Maziarski, dziennikarz i publicysta „Gazety Wyborczej” postanowił w ordynarny sposób zaatakować polski kościół. W swoim najnowszym tekście autor w skandaliczny sposób atakuje seminaria duchowe. Przypisuje im najgorsze cechy i przypina łatki nietolerancji i nacjonalizmu.

Co takiego napisał Maziarski? „Samo jednak rozwiązanie sprawy katechizacji dzieci nie wystarczy. Zostaje jeszcze problem seminariów duchownych. To nie może być przypadek, że wśród absolwentów tych szkół dominują nietolerancja, ksenofobia, nacjonalizm” – wskazuje autor.

„Wygląda na to, że stały się one wylęgarnią takich postaw. To smutne, bo jeszcze trzy czy cztery dekady temu symbolem intelektualnej kondycji polskiego Kościoła był ks. Józef Tischner, a nie o. Tadeusz Rydzyk” – podkreśla Maziarski.

Jakie rozwiązanie tej patowej sytuacji proponuje dziennikarz? „W tej sytuacji państwo – oczywiście nie to rządzone przez PiS – powinno się przyjrzeć procesowi formowania kapłanów w seminariach duchownych i zaproponować środki zaradcze, np. poprzez przymusowe wprowadzenie do programów nauczania dodatkowych lekcji z zakresu konstytucjonalizmu, wielokulturowości i nowocześnie rozumianych praw człowieka”.

za:telewizjarepublika.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.