Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Grzegorz Schetyna obiecuje: jeśli wygramy, to uchwalimy związki partnerskie

– Jestem przekonany, że jeśli wygramy (wybory – red.), to uchwalimy związki partnerskie – powiedział w rozmowie z tygodnikiem „Newsweek” szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
 
W ocenie lidera największej partii opozycyjnej w ciągu ostatnich trzech lat, kiedy dominującą siłą w polskim parlamencie jest Zjednoczona Prawica „Polska bardzo się zmieniła”. Wpływ na tę zmianę w jego ocenie miało jednak również „zaangażowanie polityczne Kościoła” oraz powstanie filmu „Kler”. – Jeśli Kościół się nie opamięta, to Polska pójdzie drogą Irlandii lub Chile, a ja jako osoba wierząca nie byłbym zadowolony z takiego scenariusza – przyznał.

Schetyna poinformował, że wraz z Rafałem Trzaskowskim ustalił jeszcze przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi, iż w razie zwycięstwa kandydata PO podpisze on tzw. deklarację LGBT+. – W sytuacji, gdy Kaczyński zaatakował mniejszości seksualne, zaczął straszyć gejami, seksualizacją dzieci, musieliśmy stanąć w obronie mniejszości, bo zawsze będziemy stawać w obronie słabszych – ocenił.

W ocenie lidera PO „Polska dojrzała do związków partnerskich”. – Społeczeństwo przyzwyczaja się do tego, że to jest coś normalnego, przecież w większości będą z tego korzystać pary homoseksualne – tłumaczył.

Grzegorz Schetyna zaznaczył, że nie jest zwolennikiem koncepcji przedstawionej niedawno przez wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który stwierdził: „najpierw związki partnerskie, później małżeństwa, a na końcu adopcje dzieci przez pary homoseksualne”. – Jestem za związkami partnerskimi, bo to ułatwi parom, także homoseksualnym, codzienne funkcjonowanie. Ale nie ma oczekiwań, żeby robić kolejne kroki. Jeżeli ktoś mówi o adopcji dzieci przez pary homoseksualne, to skutecznie utrudnia wprowadzenie związków partnerskich – mówił Schetyna.

za:www.pch24.pl


Copyright © 2017. All Rights Reserved.