Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Mazowiecki Węgrów kontra kanadyjska Ottawa

Ta walka przypomina starcie Dawida z Goliatem. Dawidem jest Radosław Jóźwiak, historyk z niewielkiej mazowieckiej miejscowości Węgrów, a Goliatem profesor Jan Grabowski z Centrum Badań nad Zagładą Żydów. Grabowski oskarża Polaków o antysemityzm do takiego stopnia, że

przypisuje im zbrodnie mordowania setek tysięcy Żydów w czasie II wojny światowej, przy czym na celownik wziął m.in. miejscowość Węgrów, w której w czasie wojny Niemcy zorganizowali getto dla Żydów.

Skromny nauczyciel wziął na swoje barki sprawdzenie dziesiątek źródeł, na jakie powołuje się prof. Grabowski, i wytknął uczonemu liczne błędy. Grabowski jest finansowany przez Polską Akademię Nauk, Uniwersytet w Ottawie, dodatkowo słuchają go zagraniczni naukowcy i media, a nawet francuski MSZ stawał w obronie konferencji, na której rzucano oszczerstwa na Polskę i Polaków. Jóźwiak za własne środki pracuje nad źródłami z czasów II wojny światowej i pisze o przekłamaniach twórcy Centrum Badań. Choć dziś to Grabowski jest znanym i poważanym naukowcem, to historia odda sprawiedliwość Jóźwiakowi. Oby to była ta bliższa, a nie dalsza historia.


Jakub Augustyn Maciejewski

za:niezalezna.pl

***

To, że pan Grabowski Jan musi-już nie dziwi, ale że i PAN  m u s i - już tak...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.