Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

"W pokoju nauczycielskim usłyszałem, że nie ma już dla mnie miejsca". Poruszający list od Katechety

"Jak po tym strajku mamy wrócić do pracy? Do czego mamy wrócić? Ja wrócę do uczniów. W pokoju nauczycielskim już zostało mi powiedziane, że raczej nie ma dla nas miejsca" - to fragment listu od katechety, jaki red. portalu TVP Info Samuel Pereira udostępnił w mediach społecznościowych.

Obserwując zaszczuwanie nauczycieli i pedagogów, którzy mieli odwagę stanąć po stronie uczniów, powinniśmy pokazać im swoją solidarność. Nie zrobili nic złego, wręcz przeciwnie - pozostali wierni swoim ideałom i powołaniu. Chwała im za to! - napisał Pereira. Kilka godzin później dodał: Po tym wpisie dostałem wiadomość od księdza katechety. Za jego zgodą udostępniam, licząc na przemyślenie u niektórych polityków.

Cytujemy list:

    Szczęść Boże.
    Zaszczuwanie?

    To bardzo delikatne powiedzenie. Grono pedagogiczne w szkole w której pracuję jest w rozsypce. Groźby, wyzwiska, ignorowanie nas. To, że jestem kapłanem jeszcze bardziej zaostrzyło sytuację. Jak po tym strajku mamy wrócić do pracy? Do czego mamy wrócić? Ja wrócę do uczniów. W pokoju nauczycielskim już zostało mi powiedziane, że raczej nie ma dla nas miejsca. Mniejszość sterroryzowała większość. Oczywiście moje pytania są retoryczne. Nie oczekuję odpowiedzi na nie. Proszę zobaczyć, co się dzieje pod moim wpisem z wczoraj, to wyjaśnia całą sytuację. Pozdrawiam serdecznie i błogosławię +
- pisze katecheta.

za:www.tysol.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.