Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kolejne doniesienie do prokuratury ws. znieważenia Dyrektora Radia Maryja przez posła Stefana Niesiołowskiego

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złoży dziś doniesienie do Prokuratora Generalnego w sprawie znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja przez posła Stefana Niesiołowskiego.


Chodzi o jego wypowiedź w programie #RZECZoPOLITYCE z końca marca tego roku. Polityk PSL-UED, o którym głośno jest w ostatnim czasie w kontekście seksafery, zaatakował wówczas Dyrektora Radia Maryja. Powiedział m.in., że o. Tadeusz Rydzyk powinien być wyrzucony z Kościoła. Ocenił, że podobnie jak papież Franciszek rozwiązał Episkopat Chile powinien rozwiązać Episkopat Polski i Radio Maryja.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą Ryszard Nowak podkreśla, że Niesiołowski nie pierwszy raz szkaluje Dyrektora Radia Maryja.

    – Takich zawiadomień ws. posła Niesiołowskiego składaliśmy w ostatnim czasie pięć lub sześć. Mimo, że prokuratura prowadzi te postepowania pos. Niesiołowski w dalszym ciągu sieje nienawiścią do o. Tadeusza Rydzyka CSsR, znieważa Dyrektora Radia Maryja, szydzi z tej stacji i z jej słuchaczy. Uważamy, że ten dzisiejszy donos jest bardzo istotny – akcentuje Ryszard Nowak.

Art. 216. par. 2. Kodeksu Karnego mówi, że „kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

za:www.radiomaryja.pl


***

PO-KO atakuje ojca Tadeusza Rydzyka CSsR

Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska atakuje ojca Tadeusza Rydzyka CSsR. Liberalno-lewicowym politykom przeszkadza budowa Muzeum Pamięć i Tożsamość imienia św. Jana Pawła II.

Politycy PO-KO po raz kolejny nie szczędzili słów pogardy, oskarżeń i pomówień wobec Dyrektora i Założyciela Radia Maryja i Telewizji Trwam ojca Tadeusza Rydzyka CSsR.

    – Pana Dyrektora Tadeusza Rydzyka – z pełną odpowiedzialnością nie mówię ojca Rydzyka, ponieważ z ojcem duchowym już dawno nie ma nic wspólnego – mówi poseł PO-KO Paweł Olszewski.

Liberalno-lewicowym politykom przeszkadza budowa Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.

    – Mamy do czynienia z kolejną prowokacją. Tak trzeba nazwać sytuację, kiedy dla nauczycieli nie ma ani złotówki, a znajduje się prawie 150 mln zł dla tego pierwszego nauczyciela RP z perspektywy PiS, bo tak dzisiaj trzeba byłoby go nazywać – mówi poseł PO-KO Andrzej Halicki.

    – Ojciec Tadeusz Rydzyk jest osobą duchowną – nie robi żadnych biznesów. Wszystkie dzieła, które do tej pory zostały stworzone, czyli Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Radio Maryja Telewizja Trwam, to są dzieła, które służą ewangelizacji – podkreśla Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis.

O co więc chodzi totalnej opozycji?

    – Opozycja bardzo często posługiwała się demagogią wyrażaną atakami na Radio Maryja – jeśli już naprawdę nie ma argumentów w dyskursie politycznym – jeśli nie ma argumentów, które miałyby w jakiś sposób wzbudzić poparcie w społeczeństwie dla Koalicji Europejskiej, to się atakuje o. Rydzyka czy też Radio Maryja – tłumaczy prof. Mieczysław Ryba.

Muzeum  Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II zostało powołane w ubiegłym roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Fundację Lux Veritatis.

    – Jest to muzeum, które jest państwową jednostką kultury – dodaje Lidia Kochanowicz-Mańk.

Jest to jedno z kilkudziesięciu muzeów i instytucji kultury współprowadzonych przez ministerstwo.

    – Od wielu lat Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansuje tego typu muzea. Muzeum POLIN, Muzeum Historii Żydów, Muzeum Józefa Piłsudskiego również zostały sfinansowane ze środków Skarbu Państwa. Bardzo wiele muzeów wspieranych jest przez budżet państwa – akcentuje Lidia Kochanowicz-Mańk.

Swój ogromny wkład w powstanie placówki włożyła Fundacja Lux Veritatis. Przekazała grunt pod budowę, ale też unikalne zbiory. Wśród nich obszerne zbiory dotyczące Polaków ratujących Żydów. Muzeum będzie też upowszechniało pamięć o ponad 1000-letniej tradycji chrześcijańskiej Polski ze szczególnym uwzględnieniem nauki św. Jana Pawła II i jej oddziaływania na losy Polski, Europy i świata.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.