Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skandal w sądzie

Wczoraj sędzia Tomasz Jaskłowski w ekspresowym tempie wydał wyrok w procesie, który Fundacja Otwarty Dialog wytoczyła Tomaszowi Sakiewiczowi i Niezależnemu Wydawnictwu Polskiemu. Sąd nakazał publikację przeprosin oraz 10 tys. zł zadośćuczynienia.

Na szczególną uwagę zasługują słowa sędziego, który stwierdził: „Sąd jest apolityczny. Na szczęście jeszcze jest, chociaż muszę przyznać, że sądowi też nie podobają się zmiany wprowadzające kontrolę, w ocenie sądu, nadmierną nad sądami, ale to zostawmy, bo nie jest to kwestia do wypowiadania się”.

Ta deklaracja dyskwalifikuje sędziego Jaskłowskiego – nie pozostawia wątpliwości, że opowiada się on po jednej ze stron i że została naruszona zasada bezstronności. Przecież to właśnie Bartosz Kramek, przewodniczący Rady FOD, był bardzo aktywny podczas licznych protestów ulicznych – m.in. w 2017 r. przeciwko reformie sądownictwa. To on jest autorem manifestu „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd”, w którym radził, jak poprzez sprzeciw wobec reformy sądownictwa można „wyłączyć rząd”. Wczorajszy wyrok jest jednym z najbardziej skandalicznych wyroków III RP – pozostaje jednak nadzieja, że sąd II instancji zajmie się wnikliwie wnioskami dowodowymi.

Dorota Kania

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.