Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prof. R. Legutko: KE wspiera wyłącznie lewicowe organizacje pozarządowe

Komisja Europejska wspiera wyłącznie takie organizacje pozarządowe, które mają odchył lewicowy. To podważa ideę organizacji, które mają być pozarządowe – powiedział w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja prof. Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Parlament Europejski przyjął program „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości”. Jego celem jest wsparcie organizacji pozarządowych promujących m.in. ideologię gender i ruch LGBT w krajach Unii Europejskiej. Jak wskazał prof. Ryszard Legutko, „to nie jest nic zdumiewającego i niespodziewanego, bo takie wsparcie istniało od dłuższego czasu”.

    – Nowa kwota jest bardzo wysoka – wynosi prawie 2 mld euro. (…) Wspieranie organizacji pozarządowych, czyli obywatelskich, niezależnych od rządu i wspieranie wszystkich uciśnionych byłoby w porządku, gdyby nie cała otoczka. A ona jest taka, że Komisja Europejska wspiera wyłącznie takie organizacje pozarządowe, które mają odchył lewicowy. To podważa ideę organizacji, które mają być pozarządowe. (…) Grupy uciśnione, mniejszości, które są wspierane jako zagrożone, są szczególne. To np. wszystkie grupy LGBT, Romowie, muzułmanie – co jest interesujące – natomiast oczywiście nie ma chrześcijan. Instytucje europejskie są konsekwentne w tym, żeby od spraw związanych z chrześcijaństwem trzymać się możliwie daleko – zauważył.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że występuje obawa, „że ten dokument może być wykorzystywany jako podstawa do wspierania organizacji nominalnie pozarządowych”.

    – Takich, które będą wspierać rządy czy partie opozycyjne w walce o władze. (…) To jest od wielu lat konsekwentna polityka Unii Europejskiej. Zwłaszcza grupy homoseksualne stały się czymś w rodzaju świętego symbolu, który umieszcza się we wszystkich deklaracjach. Te grupy już dawno przestały być dyskryminowane. Są wręcz uprzywilejowane, a ciągle się je wspiera i ciągle się o nich mówi jako o rzeczy absolutnie kluczowej dla dzisiejszego świata. To jest patologia charakterystyczna dla współczesnego stanu ducha m.in. Europy Zachodniej – zaznaczył gość Radia Maryja.

Prof. Ryszard Legutko wskazał, że „rola homoseksualizmu jako symbolu współczesności, stosunku do relacji między ludźmi, obrazu człowieka, jest ciągle ogromna w kulturze zachodniej, nad czym ubolewamy. Tak naprawdę kryzys kultury i współczesnego świata bierze się ze skrajnie fałszywej koncepcji człowieka. To jest fałszywa antropologia, o której pisał i mówił wielokrotnie św. Jan Paweł II”.

    – Polska jest jednym z niewielu europejskich krajów, gdzie klasyczna i prawdziwa antropologia jest mocna i gdzie ideologia LGBT jest relatywnie słaba. Tu się patrzą na Polskę jako na kraj, na który przede wszystkim trzeba skierować atak, żeby rozkruszyć te mury konserwatyzmu, jak sobie to zapewne wyobrażają. Trzeba się liczyć z tym, że wzrośnie ta aktywność i że wszyscy się będą powoływać na Unię Europejską, wartości europejskie, standardy. Będzie więc tu mocna akcja propagandowa – podkreślił europoseł.


za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.