Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Płock: Rozklejono wizerunku Matki Boskiej z tęczową aureolą. Minister Brudziński zabrał głos

O zajściu poinformowała Kaja Godek. "Jesteśmy w #Płock.u, bronimy ks proboszcza Tadeusza Łebkowskiego przed agresją #lgbt i #GW. W nocy doszło do kolejnej profanacji. Rozklejono w okolicy, w tym na toalecie toi-toi, wizerunek MB Częstochowskiej w aureolach z homotęczy" – napisała działaczka pro-life na Twitterze.

Sprawą zajął się szef MSWiA. Poifnormował o tym na Twitterze. "Jak się dowiedziałem w Płocku dokonano profanacji, świetego od wieków, dla wszystkich pokoleń Polaków, wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej . Sprawą z urzędu zajmie się Policja. Nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych „happeningów” na tego typu #kulturowebarbarzyństwo" – czytamy we wpisie.

za:telewizjarepublika.pl

***

"Ogromy ból". Rzecznik Episkopatu o profanacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

 Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski wydał w komunikat, w którym potępiona została profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

W nocy z piątku na sobotę w Płocku rozklejono wizerunki Matki Boskiej z tęczową aureolą charakterystyczną dla środowisk LGBT. Sprawę nagłośniła działaczka pro-life, a także kandydatka do PE z list Konfederacji Kaja Godek. Plakaty miały się pojawić w pobliżu kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego, a także w okolicach miejskich toalet.

O zajęciu się sprawą poinformował na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. "Jak się dowiedziałem w Płocku dokonano profanacji, świętego od wieków, dla wszystkich pokoleń Polaków, wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Sprawą z urzędu zajmie się Policja. Nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych 'happeningów' na tego typu #kulturowebarbarzyństwo" – napisał polityk.

 Jest już komunikat Episkopatu. "Ogromny ból spowodowała profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która miała miejsce w Płocku w nocy z 26 na 27 kwietnia. Ta profanacja napełnia bólem i niepokojem Polki i Polaków, dla których Jasnogórska Ikona jest świętością. Apelujemy, aby – niezależnie od przekonań i osobistych poglądów – szanować uczucia religijne ludzi wierzących" – czytamy w oświadczeniu rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ks. Pawła Rytel-Andrianika.

Już wcześniej w Płocku doszło do antykatolickiej prowokacji. Wielką Sobotę w płockim kościele, dwójka aktywistów LGBT wtykała tęczowe flagi w dekoracje przy Grobie Pańskim, wszczynała awantury i oskarżyła księdza o mowę nienawiści.

za:dorzeczy.pl


***

Dla Wielowieyjskiej tęczowa aureola nie jest niczym złym

W programie "Loża prasowa" Agaton Koziński mówił na temat profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku. Dla Dominiki Wielowieyskiej z "Gazety Wyborczej" nie ma w "tęczowej" aureoli LGBT niczego złego.

"No ja nie uważam, że to jest profanacja. Tęczowa flaga nie jest niczym złym" - powiedziała Wielowieyjska.  

"Cała nauka Kościoła, cała nauka Jezusa Chrystusa się sprowadza do miłości wobec wszystkich" - dodała ekspertka od głoszenia Ewangelii.

za:www.fronda.pl


***

O krok za daleko w „bananowym” proteście? Szef Ordo Iuris o „znieważeniu przedmiotu czci religijnej”

Od kilku dni przez media społecznościowe przetacza się fala "bananowych" zdjęć. Akcja, w której prym biorą celebryci, ma stanowić odpowiedź na decyzję dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie o usunięciu z ekspozycji kontrowersyjnych prac Natalii LL i Katarzyny Kozyry. Na jednym z twitterowych profili pojawił się wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą oraz bananem. Prezes Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski, nie ma wątpliwości - "mamy do czynienia ze znieważeniem przedmiotu czci religijnej".

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych możemy oglądać liczne "bananowe" zdjęcia, do których pozują również celebryci oraz politycy opozycji. Ma to być odpowiedź na decyzję prof. Jerzego Miziołka o usunięciu z Muzeum Narodowego dwóch instalacji wideo - autorstwa Natalii LL "Sztuka konsumpcyjna" z 1972 r. i Katarzyny Kozyry "Pojawienie się Lou Salome" z 2005 r. Usunięcie prac z muzeum nakazał dyrektor placówki prof. Jerzy Miziołek, który tłumaczył, że dzieła te "rozpraszały młodzież", a muzeum otrzymywało skargi od niezadowolonych gości.

Na jednym z kont na Twitterze pojawiła się grafika przedstawiająca wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą i bananem przy twarzy.

Zdaniem Jerzego Kwaśniewskiego, prezesa Instytutu Ordo Iuris, "mamy do czynienia ze znieważeniem przedmiotu czci religijnej".

- Powołane do obrony wolności religijnej Centrum Wolności Religijnej Ordo Iuris udzieli pomocy prawnej każdemu, kto zechce złożyć zawiadomienie o obrazie uczuć religijnych (art. 196 kk) tym publicznym wpisem na Twitterze- napisał Kwaśniewski.

Pod postem pojawiły się już pierwsze deklaracje chęci złożenia zawiadomienia do organów ścigania.

Kilka dni temu kościół pw. św. Maksymiliana Kolbe w Płocku został oklejony plakatami z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. W sprawie błyskawicznie zareagował minister spraw wewnętrznych i administracji, Joachim Brudziński, który zapowiedział zajęcie się tą sprawą przez policję.

W weekend na Jasnej Górze trwały modlitwy wynagradzające w związku z profanacją wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej.

za:niezalezna.pl

***

Zabłąkani w gonitwie "dziania się" byle jak, byle co - aby... W sumie biedni, zwiedzeni, z nędznymi widokami na przyszłość. Jak ratować?... Bo trzeba. Wszak to bracia - ludzie, którzy gotują sobie straszny los.

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.