Płock: Rozklejono wizerunku Matki Boskiej z tęczową aureolą. Minister Brudziński zabrał głos

O zajściu poinformowała Kaja Godek. "Jesteśmy w #Płock.u, bronimy ks proboszcza Tadeusza Łebkowskiego przed agresją #lgbt i #GW. W nocy doszło do kolejnej profanacji. Rozklejono w okolicy, w tym na toalecie toi-toi, wizerunek MB Częstochowskiej w aureolach z homotęczy" – napisała działaczka pro-life na Twitterze.

Sprawą zajął się szef MSWiA. Poifnormował o tym na Twitterze. "Jak się dowiedziałem w Płocku dokonano profanacji, świetego od wieków, dla wszystkich pokoleń Polaków, wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej . Sprawą z urzędu zajmie się Policja. Nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych „happeningów” na tego typu #kulturowebarbarzyństwo" – czytamy we wpisie.

za:telewizjarepublika.pl

***

"Ogromy ból". Rzecznik Episkopatu o profanacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

 Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski wydał w komunikat, w którym potępiona została profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

W nocy z piątku na sobotę w Płocku rozklejono wizerunki Matki Boskiej z tęczową aureolą charakterystyczną dla środowisk LGBT. Sprawę nagłośniła działaczka pro-life, a także kandydatka do PE z list Konfederacji Kaja Godek. Plakaty miały się pojawić w pobliżu kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego, a także w okolicach miejskich toalet.

O zajęciu się sprawą poinformował na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. "Jak się dowiedziałem w Płocku dokonano profanacji, świętego od wieków, dla wszystkich pokoleń Polaków, wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Sprawą z urzędu zajmie się Policja. Nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych 'happeningów' na tego typu #kulturowebarbarzyństwo" – napisał polityk.

 Jest już komunikat Episkopatu. "Ogromny ból spowodowała profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która miała miejsce w Płocku w nocy z 26 na 27 kwietnia. Ta profanacja napełnia bólem i niepokojem Polki i Polaków, dla których Jasnogórska Ikona jest świętością. Apelujemy, aby – niezależnie od przekonań i osobistych poglądów – szanować uczucia religijne ludzi wierzących" – czytamy w oświadczeniu rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ks. Pawła Rytel-Andrianika.

Już wcześniej w Płocku doszło do antykatolickiej prowokacji. Wielką Sobotę w płockim kościele, dwójka aktywistów LGBT wtykała tęczowe flagi w dekoracje przy Grobie Pańskim, wszczynała awantury i oskarżyła księdza o mowę nienawiści.

za:dorzeczy.pl


***

Dla Wielowieyjskiej tęczowa aureola nie jest niczym złym

W programie "Loża prasowa" Agaton Koziński mówił na temat profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku. Dla Dominiki Wielowieyskiej z "Gazety Wyborczej" nie ma w "tęczowej" aureoli LGBT niczego złego.

"No ja nie uważam, że to jest profanacja. Tęczowa flaga nie jest niczym złym" - powiedziała Wielowieyjska.  

"Cała nauka Kościoła, cała nauka Jezusa Chrystusa się sprowadza do miłości wobec wszystkich" - dodała ekspertka od głoszenia Ewangelii.

za:www.fronda.pl


***

O krok za daleko w „bananowym” proteście? Szef Ordo Iuris o „znieważeniu przedmiotu czci religijnej”

Od kilku dni przez media społecznościowe przetacza się fala "bananowych" zdjęć. Akcja, w której prym biorą celebryci, ma stanowić odpowiedź na decyzję dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie o usunięciu z ekspozycji kontrowersyjnych prac Natalii LL i Katarzyny Kozyry. Na jednym z twitterowych profili pojawił się wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą oraz bananem. Prezes Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski, nie ma wątpliwości - "mamy do czynienia ze znieważeniem przedmiotu czci religijnej".

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych możemy oglądać liczne "bananowe" zdjęcia, do których pozują również celebryci oraz politycy opozycji. Ma to być odpowiedź na decyzję prof. Jerzego Miziołka o usunięciu z Muzeum Narodowego dwóch instalacji wideo - autorstwa Natalii LL "Sztuka konsumpcyjna" z 1972 r. i Katarzyny Kozyry "Pojawienie się Lou Salome" z 2005 r. Usunięcie prac z muzeum nakazał dyrektor placówki prof. Jerzy Miziołek, który tłumaczył, że dzieła te "rozpraszały młodzież", a muzeum otrzymywało skargi od niezadowolonych gości.

Na jednym z kont na Twitterze pojawiła się grafika przedstawiająca wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą i bananem przy twarzy.

Zdaniem Jerzego Kwaśniewskiego, prezesa Instytutu Ordo Iuris, "mamy do czynienia ze znieważeniem przedmiotu czci religijnej".

- Powołane do obrony wolności religijnej Centrum Wolności Religijnej Ordo Iuris udzieli pomocy prawnej każdemu, kto zechce złożyć zawiadomienie o obrazie uczuć religijnych (art. 196 kk) tym publicznym wpisem na Twitterze- napisał Kwaśniewski.

Pod postem pojawiły się już pierwsze deklaracje chęci złożenia zawiadomienia do organów ścigania.

Kilka dni temu kościół pw. św. Maksymiliana Kolbe w Płocku został oklejony plakatami z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. W sprawie błyskawicznie zareagował minister spraw wewnętrznych i administracji, Joachim Brudziński, który zapowiedział zajęcie się tą sprawą przez policję.

W weekend na Jasnej Górze trwały modlitwy wynagradzające w związku z profanacją wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej.

za:niezalezna.pl

***

Zabłąkani w gonitwie "dziania się" byle jak, byle co - aby... W sumie biedni, zwiedzeni, z nędznymi widokami na przyszłość. Jak ratować?... Bo trzeba. Wszak to bracia - ludzie, którzy gotują sobie straszny los.

kn