Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Środowiska lewackie zrobiły seans nienawiści o. Rydzykowi. Co zrobi Prokurator Generalny?

Żenująca akcja feministek pod Radiem Maryja

Feministki postanowiły raz jeszcze urządzić „Chryję Pod Radiem Maryja”. Znów na swoją akcję wybrały dzień 3 maja, kiedy to o. Tadeusz Rydzyk obchodzi swoje urodziny. Ten seans nienawiści trwał ledwie niepełną godzinę.

Ogólnopolski Strajk Kobiet na swoim facebookowym profilu zapraszając na akcję napisał:

„3-go Maja 2019 roku obchodzić będziemy 74 rocznicę urodzin Słońca Narodu, Męża Opatrzności, Władcy Dusz i Portfeli, Nauczyciela i Przewodnika Duchowego, Obrońcy Moralności, Strażnika Polskiego Ducha, Opiekuna Młodzieży, Prawdziwego Polaka: Ojca Tadeusza Rydzyka. Świętujmy ten dzień razem, w radości i wspólnocie. Złóżmy mu życzenia i ofiarę naszych serc, zaśpiewajmy “sto lat” i bawmy się razem. Imprezę uświetnią swoją obecnością Obrońcy Tęczy”.

Żenująca prowokacja nie spotkała się jednak ze zbyt wielkim zainteresowaniem. To jednak nie powinno dziwić...

za:www.fronda.pl


***

Środowiska lewackie zrobiły seans nienawiści o. Rydzykowi. Co zrobi Prokurator Generalny?

Jak informowaliśmy na portalu fronda.pl, feministki postanowiły raz jeszcze urządzić „Chryję Pod Radiem Maryja”. Znów na swoją akcję wybrały dzień 3 maja, kiedy to o. Tadeusz Rydzyk obchodzi swoje urodziny. Seans nienawiści trwał ledwie niepełną godzinę. Jest wniosek do Prokuratora Generalnego ws. znieważania o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

Ogólnopolski Strajk Kobiet na swoim facebookowym profilu zapraszając na akcję napisał:

„3-go Maja 2019 roku obchodzić będziemy 74 rocznicę urodzin Słońca Narodu, Męża Opatrzności, Władcy Dusz i Portfeli, Nauczyciela i Przewodnika Duchowego, Obrońcy Moralności, Strażnika Polskiego Ducha, Opiekuna Młodzieży, Prawdziwego Polaka: Ojca Tadeusza Rydzyka. Świętujmy ten dzień razem, w radości i wspólnocie. Złóżmy mu życzenia i ofiarę naszych serc, zaśpiewajmy “sto lat” i bawmy się razem. Imprezę uświetnią swoją obecnością Obrońcy Tęczy”.

Zawiadomienie do Zbigniewa Ziobry złożył Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

- Bardzo szybko wysłaliśmy donos mailem do Prokuratora Generalnego w sprawie wczorajszej Chryi. Wczoraj przed Radiem Maryja kobiety znieważyły o. Tadeusza Rydzyka wielokrotnie. Media to bardzo nagłośniły. Nie jest to nowa sytuacja, bo podobna miała miejsce rok temu. Jest to zaplanowana akcja wymierzona przeciwko o. Rydzykowi i Radiu Maryja, przeciwko Kościołowi. Musimy reagować. Stąd donos do Prokuratora Generalnego – zaznacza Ryszard Nowak, przewodniczący Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą

za:www.fronda.pl/a/srodowiska-lewackie-zrobily-seans-nienawisci-o-rydzykowi-co-zrobi-prokurator-generalny,126195.html

***

Potrzebna reakcja Sądu Najwyższego

Kraków, dnia 4 maja 2019 roku List otwarty do Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf oraz do Prokuratora Generalnego, Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro W dniu 3 maja 2019 roku w Toruniu przed siedzibą Radia Maryja odbyła się hucpa kilkudziesięciu osób pod nazwą: „Na drugi koniec Tęczy z Ojcem Tadeuszem. Chryja 2”. Zorganizowały ją środowiska lewackie (wśród nich występujące pod nazwą: Toruński Strajk Kobiet) z flagami LGBT. Zebrani przebierańcy szydzili z katolickich wartości i symboli, znieważali Ojca Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja, kapłana i duszpasterza, wielce zasłużonego w budowaniu ładu moralnego w Polsce.

Podobną, bezczelną prowokację zorganizowało to samo środowisko w ubiegłym roku. Wówczas Poseł Anna Sobecka zgłosiła to do Prokuratury w Toruniu, która bada sprawę już od roku. Z powodu tego zgłoszenia Pani Poseł została w tegorocznej hucpie również poddana bezczelnemu znieważeniu.

Przed zorganizowaniem tegorocznej prowokacji organizatorzy nie uzyskali zgody Prezydenta Torunia oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Pomimo tego oraz wiedzy o przebiegu ubiegłorocznej hucpy Sąd Okręgowy w Toruniu uchylił obydwie decyzje władz (samorządowej i wykonawczej) i tym samym kolejny raz zezwolił na szydzenie z katolickich wartości i symboli, bezczelne naruszanie godności Kapłana.

Łatwo zauważyć, że celem głównym tego typu prowokacji było uderzenie w godność Kapłana. Ta zaś jest (por. art. 30 Konstytucji RP) nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych. Nie muszę tu chyba przypominać, że Konstytucja RP wywodzi nasze prawa z trzech fundamentalnych wartości: godności, wolności i równości. Godność jest z tych najważniejsza. Przysługuje każdemu, ale naruszenie jej wobec Kapłana powoduje, iż uderza to w wypełnianie przez Kapłana posługi duszpasterskiej. Uderza tym samym we wszystkich, którzy z tej posługi korzystają. Również we mnie!

Dlatego niniejszym listem występuję do Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego, aby objął swoim osobistym nadzorem prowadzoną przez Prokuraturę w Toruniu sprawę zgłoszoną przez Poseł Annę Sobecką, a dotyczącą prowokacji zorganizowanej przed siedzibą Radia Maryja w ubiegłym roku i spowodował uwzględnienie w tym badaniu również hucpy tegorocznej.

Dlatego też występuję do Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego, aby w ramach swego nadzoru przypomniała sędziom, w szczególności zaś sędziom Sądu Okręgowego w Toruniu, iż ferując wyroki w sprawach podobnych do tu opisanej, powinni uwzględniać również wiedzę o zachowaniach wnioskodawców w przeszłości, aby nie doprowadzać do prowokacji stanowiących kolejne naruszanie prawa.

Z zestawienia kolejnych decyzji podejmowanych w opisanej tu sprawie widać wyraźnie, że władza samorządowa i wykonawcza uwzględniały w swoich postanowieniach zachowania organizatorów hucpy w przeszłości. Władza sądownicza zaś albo z potrzeby takiego uwzględnienia jeszcze nie zdaje sobie sprawy, albo zezwalając decyduje się na kolejną prowokację. Wydaje się więc, że potrzebne jest przypomnienie o tym ze strony Sądu Najwyższego. Z nadzieją, że niniejsze wystąpienie zostanie właściwie odczytane pozostaję z wyrazami należnego poważania

prof. Janusz Kawecki członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

za:naszdziennik.pl


***

Protest CMWP SDP przeciwko znieważeniu Redaktora Naczelnego Radia Maryja i Telewizji Trwam.

CMWP SDP stanowczo protestuje przeciwko znieważaniu i szydzeniu w publicznych manifestacjach z o. Tadeusza Rydzyka, założyciela i redaktora naczelnego Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz apeluje do władz i organizacji publicznych, by podjęły działania zapobiegające w przyszłości tego typu prowokacyjnym atakom politycznym na środki masowego komunikowania i osoby w nich pracujące.

  3 maja, w dniu 228 rocznicy Konstytucji 3 Maja i w dniu, w którym katolicy w Polsce obchodzą uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu odbyła się manifestacja środowisk feministycznych pod nazwą: „Na drugi koniec Tęczy z Ojcem Tadeuszem. Chryja 2”. Podczas manifestacji znieważano kapłanów, a w szczególności dyrektora i redaktora naczelnego Radia Maryja oraz TV Trwam. Podczas pikiety w wulgarny sposób odstawiano scenki obyczajowe m.in. taniec i pocałunek osób w maskach o. Rydzyka i posłanki PiS Anny Sobeckiej, drwiono z ważnych dla katolików symboli, słów i wartości. Takie działania niszczą i w niepodważalny sposób naruszają zasadę wolności słowa, ponieważ jej elementem jest zawsze szacunek i tolerancja dla innych oraz poszanowanie ludzkiej godności. Dla osób pracujących w mediach tego typu prowokacje są przy tym wyjątkowo dokuczliwe, ponieważ podważają ich wiarygodność oraz autorytet i zaufanie odbiorców mediów, a one są niezbędne przy pełnieniu funkcji związanych z dziennikarstwem i komunikowaniem masowym. Publiczne poniżanie, szyderstwa i prowokacyjne próby dyskredytowania ludzi mediów psują debatę publiczną i zagrażają realizacji zasady wolności słowa. CMWP SDP apeluje do władz i organizacji publicznych, by podjęły działania przeciwstawiające , brutalnym atakom politycznym na osoby pracujące w mediach.

dr Jolanta Hajdasz

Warszawa , 4 maja 2019 r.

za:www.sdp.pl

***

Jest wniosek do Prokuratora Generalnego ws. znieważania o. Rydzyka CSsR przez środowiska lewackie

Jest wniosek do Prokuratora Generalnego ws. znieważania o. Tadeusza Rydzyka CSsR przez grupę osób, która zorganizowała wczoraj hucpę przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu. Zawiadomienie do Zbigniewa Ziobry złożył Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Feministki, środowiska lewackie i LGBT po raz drugi manifestowały w tym miejscu. Uczestnicy trzymali flagi LGBT. Szydzono z katolickich wartości i symboli. Jedna z osób przebrała się za postać o. Tadeusza Rydzyka. Padło także wiele haseł wymierzonych w osobę dyrektora Radia Maryja.

Ryszard Nowak, przewodniczący Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, podkreśla, że taka hucpa się powtarza. W jego ocenie jest to zaplanowana akcja.

    – Bardzo szybko wysłaliśmy donos mailem do Prokuratora Generalnego w sprawie wczorajszej Chryi. Wczoraj przed Radiem Maryja kobiety znieważyły o. Tadeusza Rydzyka wielokrotnie. Media to bardzo nagłośniły. Nie jest to nowa sytuacja, bo podobna miała miejsce rok temu. Jest to zaplanowana akcja wymierzona przeciwko o. Rydzykowi i Radiu Maryja, przeciwko Kościołowi. Musimy reagować. Stąd donos do Prokuratora Generalnego – zaznacza Ryszard Nowak.

Hucpę przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu zorganizował m.in. Toruński Strajk Kobiet. Wcześniej sąd uchylił zakaz bluźnierczej manifestacji wydany przez wojewodę kujawsko-pomorskiego.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.