Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rachoń: Polska odpowiada za zbrodnie przeciw Żydom? Tak wygląda rosyjska propaganda

"Rosja buduje obraz Polski jako państwa, które rzekomo odpowiada za zbrodnie przeciwko Żydom. I tym powinna wypłacić odszkodowania. Skąd zatem w Polsce w czasie protestów przeciwko wypłacie roszczeń pojawiają się głosy, nawołujące do…zbliżenia z Rosją?

- pyta na Twitterze Rachoń i puszcza kawałek programu. Tak wygląda rosyjska propaganda.

Michał Rachoń w programie "Minęła 20" na przykładzie putinowskiej telewizji "Rossija 1" pokazał, jak wygląda rosyjska propaganda.

Podkreślił zarazem, że w Polsce i dookoła Polski "trwa dyskusja, której jedynym celem jest obarczenie naszego narodu odpowiedzialnością za holokaust i mordowanie Żydów w czasie i po II wojnie światowej".

Również w tym kontekście w Polsce podsycane są obawy o wypłaty tzw. roszczeń bezspadkowych dla ofiar II wojny światowej. W naszym programie często przypominaliśmy, że duża część tej dyskusji prowokowana jest przez instytucje związane z kremlowskim aparatem propagandy. Kolejnych argumentów tego typu dostarczył z początkiem kwietnia tego roku rosyjski program "Russija jeden"
- mówił.

Jak podkreślił Rachoń "Rosja buduje obraz Polski jako państwa, które rzekomo odpowiada za zbrodnie przeciwko Żydom i w związku z tym powinna wypłacić odszkodowania". Tym bardziej zaskakujące jest, że podczas organizowanych w Polsce protestów przeciwko wypłacie roszczeń, pojawiają się głosy nawołujące do ... zbliżenia z Rosją - czytamy.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.