Rachoń: Polska odpowiada za zbrodnie przeciw Żydom? Tak wygląda rosyjska propaganda

"Rosja buduje obraz Polski jako państwa, które rzekomo odpowiada za zbrodnie przeciwko Żydom. I tym powinna wypłacić odszkodowania. Skąd zatem w Polsce w czasie protestów przeciwko wypłacie roszczeń pojawiają się głosy, nawołujące do…zbliżenia z Rosją?

- pyta na Twitterze Rachoń i puszcza kawałek programu. Tak wygląda rosyjska propaganda.

Michał Rachoń w programie "Minęła 20" na przykładzie putinowskiej telewizji "Rossija 1" pokazał, jak wygląda rosyjska propaganda.

Podkreślił zarazem, że w Polsce i dookoła Polski "trwa dyskusja, której jedynym celem jest obarczenie naszego narodu odpowiedzialnością za holokaust i mordowanie Żydów w czasie i po II wojnie światowej".

Również w tym kontekście w Polsce podsycane są obawy o wypłaty tzw. roszczeń bezspadkowych dla ofiar II wojny światowej. W naszym programie często przypominaliśmy, że duża część tej dyskusji prowokowana jest przez instytucje związane z kremlowskim aparatem propagandy. Kolejnych argumentów tego typu dostarczył z początkiem kwietnia tego roku rosyjski program "Russija jeden"
- mówił.

Jak podkreślił Rachoń "Rosja buduje obraz Polski jako państwa, które rzekomo odpowiada za zbrodnie przeciwko Żydom i w związku z tym powinna wypłacić odszkodowania". Tym bardziej zaskakujące jest, że podczas organizowanych w Polsce protestów przeciwko wypłacie roszczeń, pojawiają się głosy nawołujące do ... zbliżenia z Rosją - czytamy.

za:niezalezna.pl