Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tak ich boli! Towarzystwo Dziennikarskie atakuje "Wiadomości": TVP bezwstydnie uprawiała nachalną propagandę rządzącej partii

Towarzystwo Dziennikarskie wzięło sobie na celownik główny program informacyjny Telewizji Polskiej. „Telewizja Publiczna działała wyłącznie jako organ propagandowy rządzącej partii. Wszystkie materiały wyborcze w „Wiadomościach” propagowały wyborcze hasła PiS lub dezawuowały stanowisko opozycji” - czytamy

w komunikacie organizacji, który ochoczo propaguje na Twitterze zastępca Adama Michnika, Jarosław Kurski.

Z całą odpowiedzialnością stwierdzamy, że Telewizja Publiczna działała wyłącznie jako organ propagandowy rządzącej partii. Wszystkie materiały wyborcze w „Wiadomościach” propagowały wyborcze hasła PiS lub dezawuowały stanowisko opozycji. Politycy rządzącego ugrupowania mieli ogromną przewagę w dostępie do widzów, a paski z zapowiedziami materiałów brzmiały jak cytaty z wypowiedzi na wiecach wyborczych PiS— grzmi Towarzystwo.

Telewizja Publiczna bezwstydnie uprawiała nachalną propagandę rządzącej partii, lekceważąc ustawowy obowiązek bezstronności pluralizmu. Ponad miliard złotych przekazanych przez rząd TVP powinien być doliczony do wyborczych wydatków Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości— dodaje.

Oberwało się też KRRiT.

Złowrogą rolę odgrywa też Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobowiązana prawem do nadzorowania przestrzegania przez TVP reguł bezstronności. Rada od ponad 3 lat nie reaguje na skargi pod adresem TVP— czytamy.

A nam pozostaje zapytać, czy to jeszcze Towarzystwo Dziennikarskie, czy raczej Towarzystwo Wzajemnej Adoracji III RP.

gah/wyborcza.pl
autor: Media Watch

***
To oczywista oczywistość! Demokracja i pełny pluralizm jest wtedy, kiedy zawłaszczają ONI; kiedy zaś muszą pogodzić się z normalnymi regułami demokracji, to jest ...no, wiadomo- faszyzm, kaczyzm i w horror ogólny! :-)
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.