Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Atak na księdza we Wrocławiu to pokłosie parad homoterrorystów, antyklerykalnej polityki KE i ...

"Parady równości zorganizowane w Gdańsku i w Warszawie stały się okazją do szyderstwa z Eucharystii, która jest największą świętością dla katolików" - mówił w niedzielę w czasie kazania abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Dziś w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku (Dolnośląski) doszło to ataku na księdza, który szedł odprawić Eucharystię. Napastnik zaatakował duchowego nożem. Ksiądz w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Nienawiść kierowana do przedstawicieli kościoła katolickiego w Polsce nabiera na sile. To dobrze przygotowany atak na polski fundament, przygotowany przez wielu przedstawicieli współczesnej polskiej lewicy i liberałów, z mediami włącznie. Na pewno swoje dorzuca jeden z wielkich przeciwników kościoła katolickiego George Soros.

Od filmu "Kler" poprzez film braci Sekielskich, jak również wypowiedzi takie jak Jażdżewskiego, Tuska, i innych, które pompują antykleryklaną, antychrześcijańską retorykę wśród swoich zwolenników, mają właśnie jeden cel: totalną eksterminację duchowieństwa, odebranie im wszelkich przywilejów, a co najważniejsze potraktowanie duchowieństwa tak, jak robili to wyznawcy sekularyzmu we Francji, Hiszpanii czy w Meksyku. I będzie coraz gorzej, zważywszy fakt, że KE i jej poplecznicy ze środowiskami homoseksualnymi, które za każdym razem, podczas wszelkich parad pokazują pogardę i nienawiść względem kościoła i jego przedstawicieli, nie mając innego programu, stosują nienawistną politykę względem PiS-u i Kościoła.

Z dnia dzień, przyglądając się mowie nienawiści jaka płynie z "Gazety Wyborczej", Onetu, Wirtualnej Polski czy oko.press na ludzi wierzących, kościół czy Zjednoczoną prawicę, można wywnioskować jedno: to nie czas na merytoryczną dyskusję o kształcie państwa polskiego, której przedstawiciele opozycji w ogóle nie proponują bo nie mają, ale czas na walkę wręcz, poprzez intensyfikowanie aktów nienawiści do drugiej strony, podburzania ogłupiałych ludzi do wandalizmu. To już było w historii. Warto wspomnieć mordy dokonywane na księżach, zakonnikach i osobach wierzących w Chrystusa przez republikanów-komunistów w Hiszpanii, lewaków w Meksyku, czy obecne ataki na chrześcijan na całym świecie.

Dziś mamy w Polsce do czynienia z naprawdę niebezpieczną sytuacją: opozycja posługuje się paliwem, które ma spowodować ogromny pożar. I do tego rząd polski nie może dopuścić!

Sebastian Moryń

za:telewizjarepublika.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.