Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rzeszów: nie udało się zatrzymać Marszu Równości. Radni przeciwko oświadczeniu anty-LGBT+

Radni Rzeszowa odrzucili w środę proponowane przez radnych Prawa i Sprawiedliwości oświadczenie dotyczące sprzeciwu wobec organizacji tzw. marszu równości oraz promocji ideologii LGBT.

Oświadczenie przygotowane przez radnych PiS jest związane z zaplanowanym na 22 czerwca drugim Marszem Równości w Rzeszowie. Początkowo wydarzenie zostało odwołane przez prezydenta miasta Tadeusza Ferenca. Decyzja ta została jednak w minioną sobotę uchylona przez rzeszowski Sąd Okręgowy. Wyrok jest prawomocny.

„Mając na względzie ekscesy wywołane przez organizatorów tzw. marszów równości w Polsce, rada miasta Rzeszowa uważa, że organizacja podobnego marszu 22 czerwca w Rzeszowie stanowi zagrożenie dla poszanowania spokoju publicznego, w tym zagrożenia dla zdrowia i mienia”, napisali w projekcie oświadczenia radni PiS.

Ich zdaniem rada miejska Rzeszowa powinna pozostawać „krytyczna wobec wszelkich prób nachalnego narzucania przez środowiska LGBT ideologii podważającej fundamentalne znaczenie wartości kultury i rodziny w społeczeństwie”.

Oświadczenie zostało jednak w środę odrzucone podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta. Przeciwko jego przyjęciu głosowało dziewięciu radnych klubu Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz klubu Platformy Obywatelskiej. Za opowiedziało się siedmiu radnych PiS. Z kolei czterech radnych Rozwoju Rzeszowa wstrzymało się od głosu.

za: www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.