Rzeszów: nie udało się zatrzymać Marszu Równości. Radni przeciwko oświadczeniu anty-LGBT+

Radni Rzeszowa odrzucili w środę proponowane przez radnych Prawa i Sprawiedliwości oświadczenie dotyczące sprzeciwu wobec organizacji tzw. marszu równości oraz promocji ideologii LGBT.

Oświadczenie przygotowane przez radnych PiS jest związane z zaplanowanym na 22 czerwca drugim Marszem Równości w Rzeszowie. Początkowo wydarzenie zostało odwołane przez prezydenta miasta Tadeusza Ferenca. Decyzja ta została jednak w minioną sobotę uchylona przez rzeszowski Sąd Okręgowy. Wyrok jest prawomocny.

„Mając na względzie ekscesy wywołane przez organizatorów tzw. marszów równości w Polsce, rada miasta Rzeszowa uważa, że organizacja podobnego marszu 22 czerwca w Rzeszowie stanowi zagrożenie dla poszanowania spokoju publicznego, w tym zagrożenia dla zdrowia i mienia”, napisali w projekcie oświadczenia radni PiS.

Ich zdaniem rada miejska Rzeszowa powinna pozostawać „krytyczna wobec wszelkich prób nachalnego narzucania przez środowiska LGBT ideologii podważającej fundamentalne znaczenie wartości kultury i rodziny w społeczeństwie”.

Oświadczenie zostało jednak w środę odrzucone podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta. Przeciwko jego przyjęciu głosowało dziewięciu radnych klubu Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz klubu Platformy Obywatelskiej. Za opowiedziało się siedmiu radnych PiS. Z kolei czterech radnych Rozwoju Rzeszowa wstrzymało się od głosu.

za: www.pch24.pl