Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Leszek Galarowicz-Prawdziwa podłość

„To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4-0”. Wpis, który pojawił się na fanpage’u PZPN, wywołał zgorszenie w redakcjach „Polityki” i „Gazety Wyborczej”, które postanowiły upolitycznić słowo w żargonie sportowym oznaczające bardzo dotkliwą porażkę, klęskę przeciwnika. Obie redakcje „pomogły” światowym mediom nadać sprawie antysemicki charakter.

Te w Izraelu nie przepuściły okazji i bezkrytycznie, a może celowo, włączyły wpis w polsko-izraelski konflikt. Do chóru moralistów włączył się też niemiecki „Tageszeitung”, którego dziennikarz przekonuje, że użycie słowa „pogrom” w kontekście zwycięstwa z Izraelem jest „podłością, którą trudno przebić”. Zadziwiające, z jaką skrupulatnością nasi zachodni sąsiedzi tropią przejawy antysemityzmu w naszym kraju, sami mając z nim realny niemały problem. Podłością nie jest mówienie o pogromie w kontekście wysokiej porażki, ale naprawdę podłe jest ciągłe niesprawiedliwe przyprawianie Polakom gęby antysemitów. A już połajanki i nauki moralne ze strony naszych zachodnich sąsiadów są, delikatnie mówiąc, niestosowne.

za: https://niezalezna.pl

***

Niestosowne?... A kiedy to lewizna wszelkiej maści miała hamulce moralne?

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.