Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prowokacja w poznańskiej farze. Lesbijki urządziły sobie sesję fotograficzną

W poznańskiej farze doszło do prowokacji. Lesbijki urządziły sobie w świątyni sesję zdjęciową. „To kolejna w ostatnim czasie prowokacja” - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl ks. Mateusz Misiak, proboszcz Parafii Farnej

Środowiska homoseksualne twierdzą, że są uciśnioną mniejszością, która boryka się z dyskryminacją. Tymczasem prowokacja w poznańskiej bazylice to kolejny przykład, który potwierdza, że ten obraz nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.  

Poznańska fara zaliczana jest do najbardziej okazałych barokowych budowli sakralnych w Polsce, a zbudowana została w l. 1651-1701 (ostateczny kształt z ok. 1750 r.). To właśnie bazylika stała się tłem dla lesbijskiej sesji fotograficznej.

- Kościół jest otwarty dla wszystkich. Wchodzą tu często turyści. Wchodzą też ludzie, którzy z wiarą nie mają pewnie zbyt wiele wspólnego. Nie zamykamy świątyni przed nikim. W kościele jest monitoring, zabezpieczamy świątynię. Z postawą i działaniami tych pań nie mamy nic wspólnego —wyjaśnia proboszcz parafii.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.